Kuka on katsonut Elisa viaplayssa esitettävän Munkkivuori sarjan. ? Mitäs piditte??!? Mun mielestä hitaasti laahaava ja pitkäpiimäinen. Pari jaksoa tullut katsottua ja siihen kiinnostus lopahti. Kovasti kehuja kerännyt. En ymmärra miksi
Munkkivuori sarja
9
5172
Vastaukset
- Anonyymi
Katsoin puolet ekasta osasta. Ei jaksanut nyt enempää. Olen itse asunut samanlaisessa ympäristössä Haagassa. Tuohon aikaan ,ton ikäisinä me ei koskaan notkuttu tekemättä mitään. Kokoajan oli jotain tekemistä: pelejä, leikkejä, lähimetsissä majojen pakennusta, puukolla veisteleä, pajupillin tekoa, urheilua, palloilua, kesällä käytiin uimassa Pirkolassa miltei päivittäin. Tätä vasten Volasen pojat ovat epäaitoja. Aivan liian nuoria jähmettymään paikalleen.
- Anonyymi
Paras kotimainen sarja ikinä.
Täsmällinen ajankuva, jännä tarinankuljetus moneen kertaan eri hahmojen näkökulmasta m/s Romantican tapaan, salaperäinen uhkaava tunnelma aurinkoisessa kesälähiössä, kerronta lasten näkökulmasta, oivallisesti valmennetut lapsinäyttelijät, hitaasti aukeavat mysteerit ja kaikki eivät edes aukea, kysymysmerkkejä jää ilmaan roikkumaan.
Kaiken kaikkiaan tässä loksahtaa niin moni asia just kohdalleen, että on ihme, jos tämä sarja ei kerää kaikkia mahdollisia Venloja. - Anonyymi
Ei se kaikille ole, väätii vähän älliä. Muutenkin on jotenkin hölmöä tuomita sarjoja puolikkaan tai muutaman jakson perusteella. Vähän sama kun sanoisi sikiöstä että tyhmä lapsi sieltä tulee.
- Anonyymi
Tämäpä. Sarjoista on tullut sellaisia tehotuotettuja aivopieruja missä koko ajan ryskyy että älykkäät sarjat missä jännitteet rakentuvat maltillisesti jäävät jalkoihin. Sääli, vaikka ei se minulta ole pois jos ihmiset vaativat enemmän pullamössösarjoja katsottavaksi.
Munkkivuori oli kyllä todella jännittävä ja todentuntuinen sarja. Katson vielä joskus uusiksi:)
- Anonyymi
Kihelmöivän koukuttava sarja. Kerrostalossa asuvana, olen alkanut tämän sarjan myötä kuuntelemaan naapuruston mekastusta , kolinoita ja hiippailuita ihan uudella silmällä ja korvalla.
- Anonyymi
Kyllä sarja sijoittuu osuvammin 70-luvulle sisustuksineen ja elämänmuotoineen. Tainalla taisi vilahtaa oikeassa kyljessä isot tatuoinnit, jos näin oikein?
Tästä kyllä löytää oman lapsuuden tunneskaalat laidasta laitaan. Osuu niin osuvasti, jotta pistää oikein muistelemaan noita lapsuuden aikoja.
Siis, tuokin kun vanhemmat olivat auktoriteetteja ja lapsille ei liikoja selitelty.
Sota ei tuohon aikaan ollut puheissa, se oli jo kauan sitten jätetty taakse ja keskityttiin silloiseen elämään. - Anonyymi
Tän olis voinut tiivistää 2-3 osaan. Taitellusta ajanhukkaa. Harmittaa, että lähdin seuraamaan
- Anonyymi
Pari jaksoa katsonut, puhe sellaista sönkköä ettei tahdo selvää saada vaikka ääni täysillä. Mitään sellaista juonta tai jotensakaan kiinnostavaa tapahtumaa ei ole tai ne jää peittoon kun ei saa sönköstä selvää..
Jos tykkää nuorista pojista ehkä menettelee. miinus - - Anonyymi
AIKA HYVÄ SARJA ITELLÄ EI MITÄÄ VALITTAMISTA KOKO SARJASTA
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä992065Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2881876Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3271696Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2041555Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht911231- 311227
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941103Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤651052- 511047
- 581028