juopon hyvä elämä

olen juoppo alkoholisti muuttamassa sinne.mihin päin mikkeliä olis paras asettua,mistä saa juopottelu seuraa ymm.?
211039
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Peitsarin kaupan takana päivittäin juopot kokoontuvat. Eli Peitsariin Mikalon kerrostaloon asumaan. Sieltä saa juopot toisistaan seuraa.

Äänestä

Kunnon juoppo-alkoholistilla ei ole minkäänlaista asuntoa, asuu jo missä sattuu, yleensä jonkun nurkissa tai sitten ihan kadulla.

Äänestä

Muuta Otavaan,siitä paskempaa nukkuma-lähiötä saa hakea.

Äänestä
  • Onkos Huvikumpu vielä olemassa? Opistolla ollessa käytiin siellä aina, kun ensin oltiin vedetty pohjat K-marketin tai Salen pussikaljoista.

    Äänestä

No lammelle! Eli Laajalampi on kohteesi!

Äänestä
  • Näin on! Lammella juoppo on kuin pieni orava kotipesässään. Ja vertaistukea löytyy, kaveria jeesataan.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Näin on! Lammella juoppo on kuin pieni orava kotipesässään. Ja vertaistukea löytyy, kaveria jeesataan.

    Kilju on halpaa! Jos on ämpäri, hiivaa, vettä ja sokeria niin juhlat jatkuu lammella!

    Äänestä

Kyllä peitsari o paras paikka juopolle.

Äänestä

Pelloksen lähiöön mars!

Äänestä

Ei juoppous ole minkään vitsin arvoista, pilaa asuinalueen maineen, läheisten elämän, kuolee jalattomana sokeritaudin takia.

Äänestä
  • höpö höpö kyllä se on raittiusintoilijoiden tiukkapipoisuus mikä pilaa elämän.

    Äänestä

Laatutietoinen juoppo muuttaa telttaan Kalevankankaan metsiin kera kiljuämpäreiden. Urbaanimpi vaihtoehto olisi myrkkylammen rannan penkki.

Äänestä
  • Nii, tai peitsarinkujalle, ääss kaupan takana kiva kippailla.

    Äänestä

Mäntyniemeen

Äänestä

on alkoholismissa niitä ikäviäkin puolia.

Äänestä
  • Mitä muka?

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Mitä muka?

    Ekolla hyvä kippailla.

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Mitä muka?

    kaikenmaailman raittiusintoilijat aina jeesustelemassa että pitäis muka vähentää juomista.

    Äänestä

Muuta hautausmaalle.Siellä on edullista juopotella .

Äänestä

Kyllähän Mikkelissä! Vaikka tuppurala voisi olla hyvä jos kaipaat lestin heittäjää joka pukeutuu suoriin housuihin kiiltonahka kenkiin, ja on usein käytettävissä silloin kun moni muu on töissä.

Äänestä
  • Rahtihameen alle mahtuu myös yllättävän paljon viinapulloja!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

olen juoppo alkoholisti muuttamassa sinne.mihin päin mikkeliä olis paras asettua,mistä saa juopottelu seuraa ymm.?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu