olen juoppo alkoholisti muuttamassa sinne.mihin päin mikkeliä olis paras asettua,mistä saa juopottelu seuraa ymm.?
juopon hyvä elämä
Anonyymi-ap
211039
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Peitsarin kaupan takana päivittäin juopot kokoontuvat. Eli Peitsariin Mikalon kerrostaloon asumaan. Sieltä saa juopot toisistaan seuraa.
Kunnon juoppo-alkoholistilla ei ole minkäänlaista asuntoa, asuu jo missä sattuu, yleensä jonkun nurkissa tai sitten ihan kadulla.
Muuta Otavaan,siitä paskempaa nukkuma-lähiötä saa hakea.
Onkos Huvikumpu vielä olemassa? Opistolla ollessa käytiin siellä aina, kun ensin oltiin vedetty pohjat K-marketin tai Salen pussikaljoista.
No lammelle! Eli Laajalampi on kohteesi!
Näin on! Lammella juoppo on kuin pieni orava kotipesässään. Ja vertaistukea löytyy, kaveria jeesataan.
Kilju on halpaa! Jos on ämpäri, hiivaa, vettä ja sokeria niin juhlat jatkuu lammella!
Kyllä peitsari o paras paikka juopolle.
Pelloksen lähiöön mars!
Ei juoppous ole minkään vitsin arvoista, pilaa asuinalueen maineen, läheisten elämän, kuolee jalattomana sokeritaudin takia.
höpö höpö kyllä se on raittiusintoilijoiden tiukkapipoisuus mikä pilaa elämän.
Laatutietoinen juoppo muuttaa telttaan Kalevankankaan metsiin kera kiljuämpäreiden. Urbaanimpi vaihtoehto olisi myrkkylammen rannan penkki.
Nii, tai peitsarinkujalle, ääss kaupan takana kiva kippailla.
Mäntyniemeen
on alkoholismissa niitä ikäviäkin puolia.
Mitä muka?
Ekolla hyvä kippailla.
kaikenmaailman raittiusintoilijat aina jeesustelemassa että pitäis muka vähentää juomista.
Muuta hautausmaalle.Siellä on edullista juopotella .
Kyllähän Mikkelissä! Vaikka tuppurala voisi olla hyvä jos kaipaat lestin heittäjää joka pukeutuu suoriin housuihin kiiltonahka kenkiin, ja on usein käytettävissä silloin kun moni muu on töissä.
Rahtihameen alle mahtuu myös yllättävän paljon viinapulloja!