Aaltola, sotahaukka presidenttigallupien ykkönen

Anonyymi-ap

Ei ole suomalaiset vielä tarpeeksi Ukrainan sodasta ja talouden taantumasta kärsineet. Mika Aaltolasta, pahimman sortin sotahaukasta halutaan presidentti. No sitä saa, mitä tilaa. Jos ei asiat vielä ole tarpeeksi huonosti, niin varmasti siihenkin tilaan päästään. Onnea valitsemallanne tiellä NATO-houkat.
EU:lle Ukrainan kriisi on maksanut jo 800 miljardia.

24

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      AALTO ON JÄRKI MIES, EI ANNA RYSSÄN HYPPIÄ SUOMEN NOKILLE

      • Anonyymi

        Varmasti järkevä ukko, mutta tietämätön sotatilanteista.


    • Anonyymi

      Mistä tuo Rehn on saanut kannatuksensa...kiehtova kuin viikon vanha kaurapuuro...

      • Anonyymi

        Rehnhän meinas suomen jakaa euroopaan siellä ollessaan
        - aina tämä pikkunätty tuli sieltä ,,, suomesta pyytämään sinne rahojamme ?


    • Anonyymi

      Onhan tuo sentään miehen näköinen, eikä mikään homorotta.

      • Anonyymi

        No nyt tuli asiallinen ja älykäs kommentti.


    • Anonyymi

      Aaltola kommentoi ja kertoo mielipiteitään maailman politiikasta ja Ukrainaan man sodasta ja miettii keinoja sen lopettamiseen ja osapuolien syitä ja kaikkea mitä siihen liittyy.
      Ei hän ole missään vaiheessa mitään sotaa lietsonut tai sitä kannattanut päin vastoin.

      • Anonyymi

        Toden totta. Kerro, koska Aaltola on sanallalaan puhunut rauhasta. Moskovaan hyökkäämisestä ja vastaavista odotettavissa toiveistaan kyllä.


    • Anonyymi

      Uskon että Niinistön jälkeen presidentin kaikki oikeudet otetaan pois ja tehdään virasta seremoniamestarin homma, parempi tietysti olisi lakkauttaa koko instituutio, siitä on Suomelle vain haittaa.
      Ulkosuhteet (EU:n ulkopuolella) voi hoitaa ulkoministeri, joka on vastuussa hallitukselle ja viime kädessä eduskunnalle. EU asioissa Suomea edustaa pääministeri.

    • Anonyymi

      Aina, kun sotimisesta puhutaan ja puhutaan, se lopulta toteutuu. Propagandan perusidea.

      • Anonyymi

        Juuri niin, sotimisen ihannointi-propaganda, on jo toisen maailmansodan luokkaa, ellei jo pahempaa. Tappamista ihannoidaan viholliskuvien esittelemisellä, epäinhimillistämällä. AutokratiaUsan lasten ja siviilien tappamista, esitetään "oikeutettuna" "pahan" poistamisena, vaikka pörssirikollisäärioikeiston sodissa, eivät kuole pörssirikollisäärioikeiston johtajat ja presidentit, vaan viattomat ja syyttömät lapset, siviilit ja ydinkärkien kohteiksi määrätyt tavikset.


    • Anonyymi

      Niinistö teki ison vahingon koko presidentti-instituutiolle ja Suomelle.

    • Anonyymi

      Aaltolalla on ainakin jälkojen välissä sellainen temmi että heikompia hirvittää.

      • Anonyymi

        Osaako Mika laittaa hyviä kuvia twitteriin?
        Sit otetaan pressaks.


    • Anonyymi

      Silläkö Suomea johdetaan?

      • Anonyymi

        No ei sitä liiioin johdeta rahtaamalla isis akkoja kakaroineen ykstyislennoilla "koti"maahan.
        Ei näemmä tuokaan rqahtimesteri anna periksi, kuinka mones kerta on, kun tarjotaan /tyrkyttäytyy pressaksi.
        Fiksumpi jo uskoisi, ettei ylioppilas ihan mene läpi.


    • Anonyymi

      Rikollista toimintaa korruptio-vallankäyttäjiltä, käyttää ek-medioitten "äänestyksiä" pohjattomien väitteidensä ja pörssirikollisuuden tukena.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17605546/vapaassa-maassa-ei-tarvitse-valita-ruton-ja-koleran-valilla

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17605107/elakevanhus-korruptioniiniston-quotuusi-aikaquot-hopinat-vastuuttomia-porssiryostoja

      VeroparatiisiPravdojen "äänestyksillä", ei ole minkäänlaista totuusarvoa, vain marginaalinen osa väestöstä, edes käyttää kyseisiä pörssirikollisten pissismedioita. EK-Ylen äärioikeistoekstremistit sitten käyttävät, samoja feikkiäänestyksiä valeuutistensa "lähteinä". Diktatuurien ja antidemokratioitten niljakasta meininkiä, johon viranomaisten kuuluu puuttua, jos Suomi on enää yhtään oikeusvaltio.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17546828/viela-ei-ole-aanestamispakkoa-mutta-sekin-tulee-jos-viela-luovutatte-aanenne-korruptiovaaleissa

    • Anonyymi

      Vihervasemmiston ja Kokoomuksen naiset äänestää Haaviston presidentiksi. Voi räkä!

    • Anonyymi

      EK-Yle on vahingollinen Suomen kansalle, sen pakkorahoitus on Suomen perustuslain vastainen ja tulee poistaa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/14666594/ylen-veroja-maksetaan-veroparatiisiin#comment-101719999

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17441331/enemmisto-suomalaisista-haluaisi-pysya-sotaliittojen-ulkopuolella

      Niin kauan kuin aitoa KANSANÄÄNESTYSTÄ, AutokratiaUsan SotaRikosliitosta, pörssirikollisten veroparatiisihävittäjä-hankkeineen, ei ole järjestetty, ovat kyseiset hankkee täysin laittomia.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17470104/ex-aarioikeistohallitus-oli-laiton-usan-sotarikosliitto-hanke-on-laiton#comment-114962517

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17425771/korruptioniiniston-peilista-katsovat-valtion-ja-elakerahastojen-ryostajat

      KorruptioNiinistö kuuluu rikostutkintoihin, VVM-ajoiltaan alkaen, pörssirikollisille Suomen kansan valtavien varallisuuksien ohjailemisista, eikä jakelemaan lisää pörssirikollis-pestejä ek-medioissa. Viranomaisten työtehtäviin kuuluu, järjestää isot rikostutkinnat ja selvitykset, Suomen valtion ja eläkerahastojen, päätymisistä AutokratiaUsan kansalaisiksi, kansalaisuutensa vaihtaneiden, PetosKok-juristi-insinööri-ym pörssirikollisten Sveitsin hämäräpankkitileille.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17427398/viranomaiset-nostakaa-rikoskanteita-haagin-tuomioistuimeen-heti-!

    • Anonyymi

      3/4 vko alkaa Venäjän suur hyökkäys. Jouluna alkaa tulee tuloksia. Ukrainan armeijan tuhoutumista ennennäkemättömällä tavalla. Toivottavasti iltalehti sekä iltasanomat kertoo totuuden jouluna.
      Slava Ukrainan. Pahoin pelkään että noutaja tulee mutta lopullisesti veikkaan Ukrainan armeijan sekä kansan selkärangan katkeavan tammi/helmikuuss viimeistään 2023, samalla Euroopassa mellakoita kylmyydestä sekä työttömyydestä johtuen. Saas nähdä osunko oikeaan.

      • Todennäköisesti et ole oikeassa.
        Kaikki tiedustelutiedot kertovat Venäjän puolustuksellisista toimenpiteitä (linnoittautumine yms.) ja mikään ei kerro että olisivat nykyisen rintama-alueen alueella hyökkäämössä ainakaan tämän vuoden puolella laajamittaisella hyökkäyksellä , paikallisia hyökkäyksiähän on tehnyt jatkuvasti tietyillä rintamalohkoilla, mutta vailla sanottavampaa menestystä.

        Mutta avaavatko uudestaan valko-venäjän rintaman jossain vaiheessa, on ehkä se isoin kysymysmerkki.


    • Anonyymi

      En ole törmännyt vielä yhteenkään presidenttigalluppiin. Jos joku tietää sellaisen jossain olevan, voisiko laittaa linkin? Osallistuisin siihen mielelläni.

    • Anonyymi

      Kiitos kiitos. Olemme tyytyväisiä valitsemallamme tiellä. Työtään tekevän Aaltolan mollaaminen on sen sijaan luonnevikaista mustamaalausta.

    • Anonyymi

      Aaltola totesi tänään aamulla, että Ukrainalle on annettava lupa iskeä
      Venäjän alueelle.
      Olen täysin samaa mieltä - Alkaa siellä Venäjälläkin tulla kusi housuun kun sairaalat, koulut, liikekeskukset, sähköasemat, bensaasemat räjähtelee...

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies mitä ajattelet naisista?

      Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.
      Ikävä
      148
      16877
    2. Järkyttävä tieto Purrasta

      Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.
      Maailman menoa
      158
      3628
    3. Näin asia on

      Tiedän ettei hän koskaan aio lähestyä minua eikä niin ole koskaan aikonutkaan, eikä lähesty ja enkä minä enää tee sitä k
      Ikävä
      16
      2630
    4. Rakastan sua

      Tiedäthän sen ❤️😢
      Ikävä
      68
      1947
    5. Mikseivät toimittajat vaadi Orpoa vastuuseen lupauksistaan

      Missä ne 100.000 uutta työpaikkaa muka ovat? Eivät yhtään missään. Näin sitä Suomessa voi puhua ja luvata mitä sattuu. E
      Maailman menoa
      254
      1727
    6. 80
      1652
    7. Toinen toista

      Hyvää sunnuntai huomenta susi rinssiltä 🤴🏼☕❄️⚜️❤️
      Ikävä
      261
      1239
    8. Pieni vinkki miehelle

      Jos haluat, että tapahtuu jotain edistystä, niin kannattaa suoda ajatus sille, että miltä toimintasi näyttää mulle päin.
      Ikävä
      42
      1063
    9. Aavistan tai oikeastaan

      tiedän, että olet hulluna minuun. Mutta ilman kommunikointia, tällaisenaan tilanne ja kaikki draama ovat mun näkökulmast
      Ikävä
      35
      1060
    10. Ajattele, miten häviävän pieni

      todennäköisyys on sille, että kaksi tiettyä ihmistä yli viidestä miljoonasta sattuvat tulemaan samalle palstalle ikävöim
      Ikävä
      50
      1029
    Aihe