Valmetin tulosnäkymät Q3 negatiiviset?

Kannattaako ostaa Valmetin osaketta ennen 26.10 tulevaa tulosjulkistusta vai lähteekö todennäköisesti uudelleen laskuun silloin eli odottelisko ensi viikolle?
1112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

No ainakin Inderesin listoilla on vahva osta-suositus.
Kurssia on painanut edelleen,samoin kuin muitakin laman pelko, sota ja inflaatio.
Komponenttien saatavuudessa on myös edelleen osittaisia vaikeuksia, eikä rautaa voi takoa täysillä, vaikka olisi kuinka kuumaa.
Silti osake varmasti nousee, mutta isommat posarit antavat vielä odottaa itseään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kannattaako ostaa Valmetin osaketta ennen 26.10 tulevaa tulosjulkistusta vai lähteekö todennäköisesti uudelleen laskuun silloin eli odottelisko ensi viikolle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu