Henkinenkö Hyvinvointiko ja mielenköterveyskö?

Teen rikosilmoituksen tässä ja nyt että nämä niin sanotut psyykelääke termillä käytetyt aineet eivät tee todellakaan hyvää: Zyprexa, Seroquel, Risperdal, Abilify, Leponex, ...Miksi tekisivät? Ei ole vastausta?!
En viitsi enempää soittaa hätä numeroon mutta tein sen koska näytin etteivät he silti välitä, Näin paljon on totuutta ja valhetta..
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Olen puhunut riittävästi Jehovan Palvoja Todistajien kanssa ymmärtääkseni että maailmassa on totuuksia ja valheita...
Valtakunnan itselleen haluaisi moni ihminen koska onko typerää olla vain maalaisjussi jne?
Mitäpä sillä mitään hyvää saa aikaiseksi että Saatanan maailman ihmiset eivät osaa edes tutustua toistensa kanssa? Kuka on Herra joka oli oikeassa? Joten en ole pitänyt mistään näistä niin kutsutuista lääkkeistä... ... ...Ovatko ne myrkkyä todellisuudessa? , vai lume aineita? Ehken halua tietää?!
En edelleenkään tiedä miksi mitään näistä olisin syönyt. Todellisia lääkeaineita ei voi tietää?...!
Ja Natsitko tekivät ja edistivät hoitoja jossa ei todellisia vaikutuksia selitetty? Niin kuin keskitysleirillä, ja mikä joku merkitys silläkin on että ihmisen pitää kärsiä? Eli "Jeesustuhoisuudesta" ei puhuta niinkö? Että Jeesus olisikin ollut olemassa? Oliko? Pelkkä itsetuhoisuus? Aika sairasta? Vai tervettäkö? Miten aiot pelastaa itsesi tästä Helvetistä? Gehennaan koko psykiatria ja Uusi Valtakunta tilalle? Kuinka kauan kestää?
Mitä se rakkaus sitten on? Pitääkö ihmisen elämässä olla rakkautta että ihmiselle valehdellaan sitä? Onko se silloin vääränlaista rakkautta? Eli psykiatria voi olla valhetta ja välinpitämättömyyttä, kuolemalla rehvastelua kuin kauhuelokuvassa, kidutusta?
Ja väärä jumala ei osaa vastata? Miksi?
Maatuminenko teitä vaivaa?!?! ettekö voi välttää sitä?
Niin minä puhuin ensin ymmärtääkseni rehellisesti ja nöyrästi masennukseksesta kun pyysin apua 15 vuotiaana, masennuskaan ja mikään diagnoosi ei innosta olemaan hyvää seuraa ja oikeastaan vielä suuremmat asiat laitetaan sen taakse että ihminen joko ymmärtää maailmaa tai sitten ei...
Kuka Herra oli olemassa kuka välitti jopa rakasti? Oliko Taivaan Isää?
Ai Saatana ei rakastanut?
Tälläkinkö ihmisiä tyrannimiasesti ohjataan jopa "kristillisyyteen"? Niin kunhan tiedät mikä se kristillisyys on edes? Kestääkö Raamatun lukeminen liian kauan? ja miksi haluaisit mitään ylimääräistä selittämään maailmaa?
Kurja maailma,turmeltunut paratiisi jota yritetään edes jotenkin pitää kasassaj ja ihmisiä yhdistää? Yhdistääkö ihmisiä? Älä naurata?!...Välittävät?! vai välinpitämättömät?! ihmiset yhteen?...!

Mikä se rakkaus sitten on? Seuraa pitäisi pyytää ja saada? Etsiä ja löytää?
Ei en halua psykiatriaa, se ei selitä asioita.
Sielu on sielu,
,koiralla, kissalla, hämähäkillä, lampaalla ja sudella ja lokilla on sielu tai... ne ovat sieluja, ihminen on sielu.
Mikä arvo on sielulla kun "sielu haluaa voida hyvin"? Eikö Faraon palvontaa ja eläinjumalien yhdistelemistä? Selittikö Pokemon Mitä ja mistä? Täysin väärin koko pokemon? Vai oliko sillä merkitystä?

Suomessa liikaa lunta talvisin vai egyptissä liikaa hiekkaa koko vuoden?
---------------------------------------------------------------------------------------
Pitääkö tehdä valitus ja minne kun ei halua psykiatrian orjuuttavaa työtä? Onnea teille ketkä olette päässeet siitä eroon!?!? Ja ketkä voitte päättää millainen elämä teillä on... siis kun saatte ymmärrystä... eikä teitä jälleen vedätetä eli tiedätte mitä se on - hyväksi käyttöä mikä selittää vain sen että "hyvää" ja "käytetään"... se ei selitä sitä miksi voisitte huonosti niin kutsutusta lääkkeestä?...!
Ehkei pelkkää valitusta?! sehän kuulostaa teeskennellyltä tekemiseltä ihan kuin rikoksia ei ole olemassa? Onko? Mitä apua nyt sellaisesta olisi? Kuka se poliisin Herra nyt sitten on? Eikö Hitler? Ketäs Herraa se poliisi nyt meidän aikana puollustaa ja kunnioittaa ja tottelee ja kurittaa? Ketä? ja miksi? Entä jos ei halua tietää? Tuntemattoman(ko) Jumalan(ko) palvonta on sitten Huomaavaista?
Hyvä? vai paha järjestelmä?
Pitääkö tehdä valitus Jehovalle ja Jeesukselle suoraan taivaaseen korkeimpaan oikeuteen? Entäs valehteleeko nämä kaksi kumminkin? Totuudessako pitäisi elää?
Onhan tämäkin aika naurettava sinivalkoinen palsta?...! Mitä siitä nyt ymmärtää voi?

0

66

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

        Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
        Ikävä
        63
        1251
      2. Tumman vihreä mercedes

        Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
        Hyrynsalmi
        11
        900
      3. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

        "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
        Maailman menoa
        75
        815
      4. Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa

        Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.
        Kajaani
        87
        692
      5. Rakastan sinua

        Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
        Ikävä
        53
        644
      6. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

        Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
        Ikävä
        37
        579
      7. Pakkomielle

        Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
        Ikävä
        46
        574
      8. Oletko nainen enää täällä?

        En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
        Ikävä
        36
        534
      9. Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia

        https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot
        Maailman menoa
        120
        534
      10. Hurmasit sitten minut

        kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.
        Ikävä
        43
        523
      Aihe