Kertoo ettei sosialistisella ajattelulla ole menestystä!

Demarit joutuu Keskustan palstan kautta tuomaan asioita julki, koska heidän palstalla ei ole kävijöitä omasta takaa.
Kova on vieläkin kannatus temareilla vaikka on pääministeripuolue. Ilmeisesti Marinilla on näitä halosmaisia kannattajia joiden mielestä mikään ei tahri johtajan mekkoa. Ja toisaalta vihreiden kannatus voi olla valunut Marinille. Mutta vihreitä, vihreitä on tehty. Korona antoi tälle armoa koska se mahdollisti velanoton ilman perusteluja.

Vain oma työ luo varmaa hyvinvointia! Itse omintakeisesti hoidettu työsopimus, taas antaa mahdollisuuskia parempaan, vastoin kuin ay mafian sopimukset, koska niissä vain madetaan massan mukana! Ayjohtajat nauttii ruhtinaallista palkkaa 25000 € kk.
meillä kun laitetaan vihreät ja Ayliikee kiinni, se alkaa näkyä ihmisten hyvinvointina.
Varsinkin vihreät on syöneet isänmaatamme vuosikymmeniä. Ayliike voisi olla toimiva kun politiikka jätetään sivuun ja johtajien palkat max 4000 - 6000 € kk.
Kehitetään työoloja, ja heitetään vasemmsitolainen politikointi pois.
Ay mafiakin käy kunhan lopettaa mafiointinsa ja alkaa vastaamaan aikaansaannoksistaan yhteiskuntaa kohtaan!

Ennen sanottiin poikamies aikoina " lauantai ja poikamies"
Ne ajat pitkälle takana, voi sanoa "näkee vaimon alasti saunassa" nyttemmin vuosikymmeninä. Luulisin, että keskustapalstalla olette pääosin poikamiehiä, ja ajankuluksi tätä. Yliväpeli Orhonen ei niin ole palstalla paljoa kuitenkaan, en edes katsonut milloin edellisen kerran, ehkä vajaa viikko sitten. Meillä ukkomiehillä on muuta hyödykettä, kun vielä pidetään aina väliin huolta myös laskevasta jälkeläisistä.
Jotka hyvin mieluisia vierainamme. Kun he vanhenee murrosiän yli, yhä harvemmin meitä ilahduttavat yövieraina, kuin nuorempana. Aletaan itsenäistymään iän karttuessa, niinkai se aina ollut. Kuitenkin nyt piipahtavat tuon tuostakin, jotka lähistöllä.

Jos työn arvostus menetään punavihreitten myötä, se ei hyvää lupaa yhteiskunnalle.

12

230

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Toveri sosialistit täällä änkeää Staliniaan esille. Putin edustaa Stalinia.

      • Anonyymi

        Hakeudu hoitoon!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hakeudu hoitoon!

        Samma här


    • Anonyymi

      Mites olis, Harhanen, jos menisit tiesmikäSOTILASääliön kanssa kalaan?

    • Anonyymi

      Eiköhän sen työnarvostuksen pilanneet tietyt työnpakottajat, ei työnantajat.
      Nämä työnpakottajat kun olettevat ettei työntekijää koske ihmisarvo, oikeusvaltio eikä hyvinvointivaltio.

      Jotenkin vaikuttaa, että näitä työnpakottaja yrittäjiä on entistä enemmän.

    • Anonyymi

      Työ on kamalaa sanoo sossu.
      Olisi se karmeaa jos olisi homo presidenttinä

    • Anonyymi

      Työn arvostus menetään punavihreitten myötä, se ei hyvää lupaa yhteiskunnalle.

    • Anonyymi

      Persutrolli jatkaa linjallaan, eikä sanaakaan palstan aiheesta taaskaan.

    • Anonyymi

      Sosialistit kuoleva aate. Kommunistien kanssa. Heillä ay-liike pysyy pystyssä 300 000 € johtajiensa palkkojen takia.

      • Anonyymi

        Kommunisti mainittu, siis persutrolli asialla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kommunisti mainittu, siis persutrolli asialla.

        Kommunisti mainittu, siis persutrolli asialla


    • Anonyymi

      Ay mafiakin käy kunhan lopettaa mafiointinsa ja alkaa vastaamaan aikaansaannoksistaan yhteiskuntaa kohtaan!

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä ikävöit?

      Tuntomerkkejä jos täällä oikeat kohtaavat❤️
      Ikävä
      95
      2143
    2. Et saa mua ikinä

      Oma vikasi. Naiselta.
      Ikävä
      129
      1398
    3. Ammuskelua taas

      Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.
      Kokkola
      23
      1350
    4. Juniorivalmennus Jokereissa..

      Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau
      Nuorten jääkiekko
      29
      1308
    5. Päivämääriä

      Minä päivämääränä näit kaivattusi viimeksi?
      Ikävä
      68
      1223
    6. Introverttinä osastolla

      Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s
      337
      1028
    7. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      965
    8. Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?

      Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?
      Ikävä
      56
      904
    9. 122
      787
    10. VIELÄKIN NAURATTAA

      Seurustelua haluais. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      82
      776
    Aihe