Naiset: "mä luovutan"

Todellisuudessa yhtään mitään ei ole ikinä edes yritetty, päinvastoin jätetty toisen osapuolen yritykset vain täysin omaan arvoonsa.
1378
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Ja nyt hyvää yötä.

Äänestä

Heh aloitus oli hauska. Jos minä ainakin vielä yrittäisin (jota ei todellakaan koskaan enää tapahdu, ei missään muodossa) niin saisin kutsun poliisilaitokselle ja lähestymiskiellon😃

Äänestä

Minä en luovuta vaikka niin sanonkin. Olen vain sekaisin mitä tulisi siitä miehestä ajatella.

Äänestä

Vähän siltä se vaikuttaa. Suu mutrussa odotellaan flegmaattisen oloisena ja väistellään katsekontaktia. Sitten ihmetellään, että eikö se mies jo tajua minua lähestyä, vaikka ihan selvästi olen kiinnostukseni näyttänyt.

Äänestä
  • Joskus osoitetaan se ihan sanoin ja mies ei silti lähesty.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Joskus osoitetaan se ihan sanoin ja mies ei silti lähesty.

    Silloin mies ei ole kiinnostunut sinusta.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Silloin mies ei ole kiinnostunut sinusta.

    Tai ei tajunnut asiaa tai ei halunnut sitä omista syistään tehdä.

    Äänestä

  • Tuskinpa väsynyt ihminen haluaa tulla kohdelluksi noin. Että ei todellakaan odota mieheltä lähestymistä esimerkiksi kauppareissulla.

    Äänestä

  • ”🎶…naiset, ne naiset varieteen…🎶”
    kyllä miesten pitää ymmärtää ja osata -lukea ajatuksia, nähdä tunteenpalon tuska naisen otsarypyistä, virkistyttää flegmaattisempikin neitokainen. Miehet on luotu moiseen.
    Älä siellä arvostele ja tuijottele vaan toimi.

    Äänestä

Ehkä se nainen ei edes tajunnut yrityksiäsi.

Äänestä

Ei nainenkaan tajua niitä yrityksiä aina, jos ei puhuta suoraan.

Äänestä
  • Niin. Tai ymmärtää, mutta tilanne on loukkaava.

    Äänestä

  • Tai toinen vaihtoehto, on niin väsynyt tms eikä kiinnitä huomiota/huomaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Todellisuudessa yhtään mitään ei ole ikinä edes yritetty, päinvastoin jätetty toisen osapuolen yritykset vain täysin omaan arvoonsa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu