Eläköön eläke

Anonyymi-ap

Kyl täytyy ihmetellä, että eikö jumalauta tosiaankaan ole muuta tekemistä kun kuukaudesta toiseen istua autos kaupan parkkipaikalla vahtaamas siellä asioivia ihmisíä. Todennäköisesti heistä sit kehitellään jutun aihetta. On se elämä TYLSÄÄ.

12

1834

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ollaan parkanos .kyttääjien ja paskanpuhujien luvatussa pitäjässä.täälä keksitään outoja juttuja ja saadaan valehtelulla esim: asikkaat pois joistain kaupoista.

    • Anonyymi

      Parkki"Penttejä" on Parkanossa ollut pidemmän aikaa. Tulee mieleen se yksi tampio, joka onneksi potkaisi tyhjää takavuosina. Oli kans vähintään 30 vuotta kyyläämässä ihmisiä aamusta iltaan perse ruvella autossaan. Luki muka lehteä, joka oli 10 vuotta vanha Ilta-Sanoma. Sai kyllä lähdönkin joskus entisen sokkarin parkkipaikalta, kun tyypistä valitti joku myymälän hoitajalle. Uusia mulkkuja toki on ilmaantunut alalle. Niitä on monen kaupan parkkipaikalla. Oma lukunsa on tupajumi yhdyskunta, joka ilmeisesti asuu ali-vuokralaisena ärrällä. Eli nämä sittisontiaiset, jotka aamusta iltaan siellä punkkaavat.

    • Anonyymi

      Ärrällä on oma tupajumi yhdyskunta joka siellä pitää marttakerhoa ja osa istuu autoissaa näköetäisyydellä josta voivat seurata kuka siellä käy.

    • Anonyymi

      No kuka päivystää vanhaa paloasemaa??

    • Anonyymi

      Kihniössäkin on nämä kyttääjät. Naapuri esim. lähtee pihastaan autolla ja ajaessaan valonheittimellä huitoen joka ikinen kerta kun meikä on menossa kotiin. Eli tyyppi istuu perse ruvella autossa ja kyttää koska tullaan kotiin. Ei kovinkaan tähdellistä elämää siis.

    • Anonyymi

      Galvanoituneita läpeensä ja kaikkiin ulokkeisiinsa saakka.

    • Anonyymi

      Ei ole tylsää jos istuu eksreilis, siinei jalaat puuru ja näköö pitkälle muttei kumminkaa aivan jokkarista asti. Eikä oo tyhymä se kuka kaupoilla kyttää, jos tuloo näläkä nin hakoo välillä evästä notta jaksaa taas istua pakrottaa ja pitää kirijaa viinakaupas kävijöiren pärstiistä.

      • Anonyymi

        Juu pysyy jalaat ja muukin kroppa kunnos, kun ei tarvi liikkua.


    • Anonyymi

      Se on monella parkkipekalla harrastus, väittävät että tylsempää on kotona.

    • Anonyymi

      Ovatko niitä kaverin käräyttäjiä ja esimies asemaan pyrkiviä ? Olisi hienoa olla esimies esinahkansa kanssa.

    • Anonyymi

      EI kuulkaa Parkano ainut..joka pikkukyläs sama peli..toisaalta surullista,jos ei ole muuta tkemistä,mutta aika harmitonta kumminkin

    • Anonyymi

      Ei harmitonta kun tehdään perättömiä ilmiantoja ja usutetaan poliiseja hajottamaan kaikessa rauhassa kotonaan asuvien vanhojen ihmisten taloja. Sikamaista, ei harmitonta.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      186
      2388
    2. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      58
      1315
    3. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1177
    4. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1137
    5. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      1068
    6. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1059
    7. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      122
      1028
    8. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      96
      1026
    9. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      982
    10. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      975
    Aihe