Kyl täytyy ihmetellä, että eikö jumalauta tosiaankaan ole muuta tekemistä kun kuukaudesta toiseen istua autos kaupan parkkipaikalla vahtaamas siellä asioivia ihmisíä. Todennäköisesti heistä sit kehitellään jutun aihetta. On se elämä TYLSÄÄ.
Eläköön eläke
12
1715
Vastaukset
- Anonyymi
ollaan parkanos .kyttääjien ja paskanpuhujien luvatussa pitäjässä.täälä keksitään outoja juttuja ja saadaan valehtelulla esim: asikkaat pois joistain kaupoista.
- Anonyymi
Parkki"Penttejä" on Parkanossa ollut pidemmän aikaa. Tulee mieleen se yksi tampio, joka onneksi potkaisi tyhjää takavuosina. Oli kans vähintään 30 vuotta kyyläämässä ihmisiä aamusta iltaan perse ruvella autossaan. Luki muka lehteä, joka oli 10 vuotta vanha Ilta-Sanoma. Sai kyllä lähdönkin joskus entisen sokkarin parkkipaikalta, kun tyypistä valitti joku myymälän hoitajalle. Uusia mulkkuja toki on ilmaantunut alalle. Niitä on monen kaupan parkkipaikalla. Oma lukunsa on tupajumi yhdyskunta, joka ilmeisesti asuu ali-vuokralaisena ärrällä. Eli nämä sittisontiaiset, jotka aamusta iltaan siellä punkkaavat.
- Anonyymi
Ärrällä on oma tupajumi yhdyskunta joka siellä pitää marttakerhoa ja osa istuu autoissaa näköetäisyydellä josta voivat seurata kuka siellä käy.
- Anonyymi
No kuka päivystää vanhaa paloasemaa??
- Anonyymi
Kihniössäkin on nämä kyttääjät. Naapuri esim. lähtee pihastaan autolla ja ajaessaan valonheittimellä huitoen joka ikinen kerta kun meikä on menossa kotiin. Eli tyyppi istuu perse ruvella autossa ja kyttää koska tullaan kotiin. Ei kovinkaan tähdellistä elämää siis.
- Anonyymi
Galvanoituneita läpeensä ja kaikkiin ulokkeisiinsa saakka.
- Anonyymi
Ei ole tylsää jos istuu eksreilis, siinei jalaat puuru ja näköö pitkälle muttei kumminkaa aivan jokkarista asti. Eikä oo tyhymä se kuka kaupoilla kyttää, jos tuloo näläkä nin hakoo välillä evästä notta jaksaa taas istua pakrottaa ja pitää kirijaa viinakaupas kävijöiren pärstiistä.
- Anonyymi
Juu pysyy jalaat ja muukin kroppa kunnos, kun ei tarvi liikkua.
- Anonyymi
Se on monella parkkipekalla harrastus, väittävät että tylsempää on kotona.
- Anonyymi
Ovatko niitä kaverin käräyttäjiä ja esimies asemaan pyrkiviä ? Olisi hienoa olla esimies esinahkansa kanssa.
- Anonyymi
EI kuulkaa Parkano ainut..joka pikkukyläs sama peli..toisaalta surullista,jos ei ole muuta tkemistä,mutta aika harmitonta kumminkin
- Anonyymi
Ei harmitonta kun tehdään perättömiä ilmiantoja ja usutetaan poliiseja hajottamaan kaikessa rauhassa kotonaan asuvien vanhojen ihmisten taloja. Sikamaista, ei harmitonta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2084525Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1003280Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881787Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va131397Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181346Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20241233Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2531169- 521148
Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi101131- 551069