Ei vaikka koitan joka paikkaa ja ei tipu vaikka kuinka mainostavat teeveessäkin vertailuja ja yhdistelylainoja. Vissiin kyyläävät jotain Asiakastietoa kun tulee vaan "tämä perustuu kokonaisarvioon" vaikka ensin vähän lupailevat. On mul toki 60 tonnia eri lainoja mut milläs nyt maksan lyhennykset jos en saa uutta lainaa!
Taitaa korttitalo sortua. Voikohan noissa Pelican varastoissa nukkua niitähän saa 100e/kk?
Lainaa ei tipu!
10
826
Vastaukset
- Anonyymi
Joo "jännä" juttu ettei tipu.
- Anonyymi
Olet ymmärtänyt jotain väärin. Lainaa maksetaan tuloilla, ei lainalla.
- Anonyymi
100% koron lainan maksaminen 30% koron lainalla on hyvinkin kannattavaa.
- Anonyymi
Juu, suureellista toimintaa. Normaalisti vain valtiot maksavat velkojaan ottamalla uutta velkaa.
- Anonyymi
'Taitaa korttitalo sortua. Voikohan noissa Pelican varastoissa nukkua niitähän saa 100e/kk?'
Varsin ikäviä komeroita, vaikka vuokraisit isomman tilan. Vartijat & päivystäjät kiertelee niin suht nopeasti jäät kiinni, tilat kuunvalvonnasta & videovalvonnasta, sopimus kun kieltänee asumisen. Jokin halpa teolisuus / kauppatila toiminee paremmin, kunhan ikkunat peitetty.- Anonyymi
"Varsin ikäviä komeroita, vaikka vuokraisit isomman tilan. Vartijat & päivystäjät kiertelee niin suht nopeasti jäät kiinni, tilat kuunvalvonnasta & videovalvonnasta, sopimus kun kieltänee asumisen."
Kamerat käytävällä mut tuskinpa niitä reaaliajassa kukaan seuraa. Ehkä ne vaan tallentaa. Menee vaan sinne komeroon ennen klo 23 kun hälyttimet menee päälle ja klo 7 jälkeen voisi taas liikkua käytävälläkin".
- Anonyymi
Eihän lainoja voi kasata yhteen eikä mikään pankki anna lainaa yhdistämiseen jos lainat on kasaantuneet monesta eri lähteestä!
Ehkä joku pankki saattaa antaa "yhdistelylainaa" jos sinulla on oikeat ajantasaiset kuitit kunkin luoton nykyarvosta ja olet ko. pankin pitkäaikainen asiakas ja muutoin hoitanut asiat säännöllisesti ja pystyt todistamaan sen! Taisi olla epätosi yhtälö!
Olen sanonut tämän jo aiemmin ja sanon uudelleen! Jos on iso pino luottoja piikissä, niin ne pitää alkaa maksamaan yksitellen. Kyllä ne ajallaan loppuu ja kun yksi loppuu, niin velkapino lasketaan uudelleen ja maksetaan jäljellä olevat jne.
Se voi olla pitkä ja kivinen tie. Itse olen joutunut tekemään tämän kun tuli päälle tälläinen juttu ja valtakirja pankista! Tein excel taulun ja siinä meni vähän omiakin rahoja tyhjyyteen toisten takia. Tein arvion excelin avulla, että n. 10000€ kestää viisi vuotta. Sen se olisi kestänyt ellei asiat olisi ratkenneet muulla tapaa!
Typerää sanoa jälkeenpäin, että työ kannatti! kannattavaa olisi ollut jos tuollaista kahden palan palapeliä ei olisi ollut lainkaan! - Anonyymi
Jos lainanhaun yhteydessä on käytetty Asiakastiedon kuluttajaluottojen kyselyjärjestelmää, jossa näytetään velkojen lisäksi myös aiemmat ilmoitetut tulot sekä hylätyt ja hyväksytyt lainahakemukset, niin yksi hylky kopioituu helposti seuraavankin firman lainapäätökseen.
- Anonyymi
Tämähän se on se ongelma että onkivat tietoa sieltä ja luottoa ei tipu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tämähän se on se ongelma että onkivat tietoa sieltä ja luottoa ei tipu.
Mikset opi? Jos sinulla on kymmenen luottoa kymmenestä eri paikasta niin et ole luotettava.
Itse olen persaukinen ja markka-aikana minulla oli parin tonnin luotto kodinkoneliikkestä kun hain pankista parin kympin lainaa! Kerroin tuosta, niin pankin ihminen antoi lainaa sen verran enemmän ja kehotti maksamaan sen kortin pois samalla. Maksoin tuon luoton parissa vuodessa. Mutta en ollut kasannut mitään himmeliä. Jos lainat on himmelissä niin ne on maksettava laina lainalta erikseen. Kyllä ne tulee ajallaan maksettua jos vain on tahtoa.
Se on hinta siitä ettei ole luottamusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka tekee näitä aloituksia
jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa605376Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot
Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent2573594Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa
Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks2873496Oot mahtava tyyppi
En tiedä luetko palstaa. Koitan siitä huolimatta. Oot mun mielestä tosi erityinen tyyppi. Nopeesti taisin ihastua. Jot403303Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?
Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär3022710Rydmanin nousu sote-ministeriksi on kauttaaltaan irvokas
Mutta samalla se oli ainut todennäköinen lopputulema. Se myös alleviivaa sitä, mistä tällä hallituksella ja aivan erityi3312008Miksi vihereät ja vasemmisto haluavat tuhota tämän maan?
He halusivat, että kannabis tulisi lailliseksi? - eikö kylliksi nuoria tuhota jo nyt huumeilla? - kannabis tuhosi minun721997En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia
Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis1461852Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti
– Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm371465- 1201205