Tämän päivän kuvauskalustolla voi kuka tahansa perusihminen saada huippujälkeä aikaiseksi. Kuten on nähty. Alan harrastajat kykenevät tuottamaan paljon parempaa jälkeä kuin ammattilaiset vielä muutama vuosi sitten. Syynä tähän on nykyaikaiset puhelimet joissa on parhaat ja monipuolisimmat kamerat mitä koskaan on nähty. Aiheen valinta ja sommittelu on aivan perus touhua ja sen oppii hetkessä. Sama kuin puhuisi ammatti klapien tekijästä ja harrastelijasta. Valokuvauksessa ei enää tarvita ammattilaisia mihinkään.
Valokuvaus ammattina on homojen hommaa
6
197
Vastaukset
- Anonyymi
Täällä kirjoittelevat lelukamera uskovaiset keskenkasvuiset kakarat ovat todella lapsellista ja yksinkertaista väkeä.
Tämän ketjun aloittaja todistaa sen oikeaksi selvääkin selvemmin.
Huonosti menee jos tuollaiset ääliöt ovat joskus vallan kahvassa tässä maassa.- Anonyymi
"Huonosti menee jos tuollaiset ääliöt ovat joskus vallan kahvassa tässä maassa."
Se on turha pelko. Tämän ketjun aloittaja ja hänenlaisensa eivät koskaan tule pääsemään minkäänlaiseen merkittävään asemaan, virkaan tai toimeen, koska kukaan järkevä ihminen ei palkkaa tai valitse tuollaisia typeryksiä.
- Anonyymi
Se on aivan totta. Ennen valokuvaajat olivat oikeasti ammattilaisia. Atskin käyneitä huippuammattilaisia, taiteilijoita.
Muistan muutaman ammattilaisen joiden assarina toimin aikanaan. Kari Pulkkinen ja Ana Pullinen pari mainitakseni. Teknisesti moitteetonta jälkeä mutta kuvien taiteellisuuden puolesta aivan lyömätöntä jälkeä.
Nykyiset kuvaajat jotka kutsuvat itseään "ammattikuvaajiksi" eivät ennen olisi kelvanneet edes assistenteiksi. Pelkkiä vällinepellejä jotka eivät ole saaneet mitään koulutusta mihinkään mutta kovia ovat aukomaan päätään. - Anonyymi
Jos joka päivä kuvailee kauniita alastomia uhkeita naisia työkseen niin sekö on homoa?
- Anonyymi
Harvinaisen totta mitä aloittaja sanoi. Olen käynyt monissa harrastelijoiden valokuvanäyttelyissä ja voin sanoa, että sellaista jälkeä ei maailma ole nähnyt koskaan.
- Anonyymi
No tuolla periaatteella voisi varmaan ostaa leipäkoneen ja alkaa sen jälkeen kutsumaan itseään leipuriksi ja perustaa leipomon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko821645- 401279
En malta odottaa mies että tulet minuun
Sykkivänä ja intohimon palossa ujutat hitaasti upean rakkauden miekkasi minuun, ja antaudutaan kiihkeään rakasteluun. Hu87976Siltojen varjoissa
Siltojen varjoissa Yksinäinen susi kulkee, hiljaisuudessa sanoja punnitsee. Sydän auki, paljas liekki rinnassa, siltoja201936- 61863
- 53862
Vanhemmalle naiselle
Ihastuin sinuun kauan sitten. Luonteeseen, ulkonäköön ja iloisuuteen. Olen haaveillut sinusta sen jälkeen monet kerrat.68862Pitsaa selliiä
Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon20840- 34784
- 37779