Kun nainen ei halua tutustua yhtään? Pitää kyllä yhteyttä yllä.
Mistä se kertoo
Anonyymi-ap
55754
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 55
Vanhimmat
Haluatko itse tutustua? Kyseletkö mitään häneltä? Vai odotatko hänen kysyvän? 🤞
Kyselen paljon mutta hän ei halua kertoa itsestään
Siinä tapauksessa kysy häneltä toi aloituksenkin kysymys. -sivusta
Pelkään että olen liian tunkeileva
Saanut sinusta saman kuvan. Tai ei halua kanssasi kaveruutta kummempaa.
Noin itse näkisin.
On niin umpi rakastunut ettei osaa kertoa itsestään mitään. Kun haluaa vaan tietää kaiken sinusta.
No kun ei halua mustakaa tietää mitään
Mistä sitten puhutte kun pidätte yhteyttä?
Taitaa reppana ap puhua palstajuttelusta.
Ihan yleismaailmallisista asioista
Siis ottaa sinuun vartavasten yhteyttä puhuakseen yleismaallista asioista ? Muttei kerro mitään itsestään eikä kysy sinusta. Aika kummallista.
Sovitaan vaan aika ja paikka. Tiedätkö lähelläni lounaspaikan? Nähdään siellä huomenna 11 aikaan. Tai joku muu päivä?
Haluaa seuraa, mut ei halua antaa punania.
Menneisyys. Siksi.
Otatko itse yhteyttä? Kysytkö itse jotain henkilökohtaista? Jotkut ihmiset vaatii aikaa tottua toiseen ja avaa itseään vasta kun luottamusta on. Eikä uskalla ehkä kysymyksillään olla liian tunkeileva. Jos kysyn kuulumisia ja vastaus on töissä niin siitä on hankala jatkaa.
Tai ei ole nainen lain.
Pitää sinua varalla. Tai varan varalla.
Tai varan varan varalla. Naisilla on semmoinen tapa, hyvä olla laastari valmiina jos kekka osuu tuulettimeen.
No sitähän tässä pelkään
Kumpi teistä yhteyttä pitää? kaikki miehet ei vain kinosta. Voihan kaveri mielessä olla kontakti? Miksi oletetaan luulaan kuvitellaan muuta? Jos ei ole yhteistä kemiaa? jos olet typpi joka vihtyy netissä totoa pelaamassa ja et liiku kuin pakoliset duunin ja kodin väliä?Vedät röökiä ja et ostele vaateita, vaan samat vaatteet aina oli kesä tai talvi ?Selvänä olet nynny ja känissä täys pässi.Luuet kaikki halua van kanssas sänkyyn.Yäk
Ja täältä lukiessa yhä mykemmäksi vaan menee, vaikka tämän on maailmankaikkeuden paras paikka vakuuttaa rakkauttaan. Niin?
Pitää yhteyttä yllä mutta sinä et kiinnosta? Joko olet vähän yksinkertainen naisten suhteen (sokea toisen kiinnostukselle) tai sitten olet friendzonella/varalla.. näin tämän tulkitsisin.
Tykkää jutella ajoittain ja pitää kaverina? Jotkut sosiaaliset ihmiset kai harrastaa sellaista.
Minun tapauksessani kaikki merkit viittaavat siihen, että miehen kiinnostus tutustumiseen loppui lyhyeen ja tilalle tuli hyvin pian eräs ilmeisesti jopa varattu nainen. Miehestä muodostui kuva panojen metsästäjänä jne, joten eipä minua kiinnostanut enää ystävystyä.
Jos se ajattelee susta samoin?
Onko APlle tullut jotain ajatuksia suuntaan tai toiseen miksi hän tekee niin? Tai miten oma käytöksesi vaikuttaa häneen?
No luulen että on pelkoa että paljastuu epätoivottuja seikkoja
Kumpi pelkää?
Hän kai
Tai pelkäät itse mitä hän saa selville ja sen takia vastaat hänelle vaistomaisesti nihkeästi? Vaikka tarkoitus olisi ihan muu...
Kerron kyllä kaiken jos hän haluaa tietää
Ei ainakaan kiinnostuksesta!
Ei yhtään oikeaa vastausta.
Kaksi resukkaa jotka ei uskalla tai osaa myöntää tunteitaan? Sivusta
Et tiedä vastausta.
Ei halua herätä vielä?
Miten voi pitää yhteyttä yllä tutustumatta lisää siinä yhteydenpidossa?
Jos sillä on muuta dramaattisempaa mielessä kuin sinä ja sinuun tutustuminen, mutta ei halua silti katkaista yhteyttä sinuun?
Itsekkyydestä kai
Mitä se kertoo kun mies kysyy tuota anonyymipalstalla eikä naiselta itseltään? Jos yhteys on muuallakin?
Pitää sinua varalla jos ei satu saamaan parempaa koukkuun. Näkee sinut elatusmaksujen maksajana. Juokse äkkiä karkuun.
Tässä on totuus aloittajalle.
Anonyymipalsta on nyt mitä on. En hirveesti laskisi täällä käytyjen ajatustenvaihtojen varaan. Ei ehkä hänkään. Arvostaa kaiketi henkilökohtaista juttelua enemmän. Haluaa kuulla äänen, nähdä eleet ja ilmeet. Koskettaa.
Fakta: ei halua tutustua romanttisemmin. Olet fried zonella.
En ymmärrä logiikkaa valitettavasti.
Todella vaikea sanoa mulla on taas tuttuja naisia jotka haluaa tutustua ja hengailla vaikka ei halua mitään muuta sekin on erikoista. Miten voi tykätä jostain ihmisestä niin että haluaa olla kokoajan yhteydessä mutta sitten ei kuitenkaan riitä sen enempään. Naiset on todella outoja tapauksia. En koskaan opi ymmärtämään koska ajatuksissa ja teoissa ei näin miehen logiikalla ole osumia joista voisi päätellä selkeästi asioita.
Ei tunne itseään hyvän päivän tuttua kummemmaksi. Tai on saanut nenilleen. Mitä sitä asioistaan huutelemaan, jos vastauksena on ivaa ja epäuskoa sekä vähättelyä. Oppii siinä olemaan hiljaa. Villi veikkaus ja ihmiset on erilaisia.
Ehkä haluaa tutustua, mutta ei uskalla antaa itsestään enempää. Ei luota esim. aiempien kokemusten vuoksi. Oletko antanut ymmärtää, että sinä haluat pitää yhteyttä? Kysymällä tuo asia etenee.
👍🏼 tämän vastauksen olisin Aplle minä myös antanut
Oletko antanut ymmärtää olevasi vain seksiä vailla?
Homodemokratiastahan tuo kielii. Haluaa, ei halua, haluaa, eihalua - yhdessä, ei yksillä, ei jne.
Oletko ollut selkeä tutustumisyrityksessäsi?
Kyllä = taidat olla varalla, tai nainen pelkää saavansa siipeensä.
Et = nainen pelkää triplasti pahemmin saavansa siipeensä.
Oletko kertonut mitä haet teidän välille
Itse pelkään että jos mies olisi ihastunut minuun hän ajattelisi näin!
Se olisi kauhean kurjaa.
Kyllä voisin elämääni avata hänelle ja jutella syvällisiä.
Minusta hän ei itsekään vaikuta siltä, että haluaisi syvemmällle mennä. Aika paljon jo toisistamme tiedämme. Ei siltikään kaikkea.
Haluaisin tutustua syvemmin. Pelkäänpä vaan että menen vaan seuraavana jonon hännille ja löytyy taas parempi.
Tässä ollaan ehkä oikeilla jäljillä. Ei käytä aikaa jonottamiseen, kun virkistävää ja syvällistä juttuseuraa on tarjolla muuallakin. Miksi käyttäisikään?
The end. Se on siinä. Ei ole mitään sinua ja häntä. Jatka elämääsi.