Vasemmistohallitus ja Suomen tukikohdat

Anonyymi-ap

Sanna Marinin johtama vasemmistohallitus jatkaa kansanmurhaa suorittavan mielipuolisen putinin venäjän mielistelyä. Nyt viimeisimpänä pääuutislähetyksessä vasemmistoliiton Jussi Saramo paljastaa typeryytensä ja sympatiansa venäläisten veristä hyökkäyssotaa kohtaan. Hän täysin pöyristyttävästi lausuu, että ei saa perustaa tukikohtia Suomeen, koska venäjä voi kokea sen provokaationa! Ei typerämpää höpötystä ole hetkeen kuultu! Tälläisillä aivopieruilla tämä pölvästi, Jussi Saramo, vaarantaa suomalaisten kansallisen turvallisuuden ja päätösvallan. Saramo on pienen puolueen pullisteleva äärivasemmistolainen keskinkertaisuus ja lukeutuu lapsia ohjuksin surmaavien venäläisten toimet hiljaisesti hyväksyviin "hyödyllisiin idiootteihin" eli Suomelle haitallisiin luopioihin. Vasemmistohallituksemme politiikka agressiivisia ja aivopestyjä venäläisiä kohtaan on täysi katastrofi. Tätä käsittämätöntä venäläisten oikeuksien puolustamista löytyy edelleen ulkoministeri Pekka Haaviston ja sisäministeri Krista Mikkosen myötä aivan liikaa. Ei reagoida drooneihin, ei Imatralla kyteviin uhkailuihin ja z-kirjaimiin, eikä puututa muutenkaan pakotteiden ja itärajan vuotamiseen. Myös venäläisten kiinteistökaupoissa ollaan auttamatta myöhässä. Nyt vasemmistohallitus piiloutuu tässäkin tapauksessa jälleen "asiantuntijoiden" arvioihin. Miten voi olla näin vaikeata ymmärtää, että venäjä on maalittanut Suomen vihamieliseksi valtioksi. Eikö jestas sentään mene jakeluun, että venäläiset eivät pystyessään käsittele meitä suomalaisia miellyttävästi!!! Eikö yössä vaeltaville ministereillemme tule mieleen ajatus miksi nämä joukkohautoja jälkeensä jättävät venäläiset operoivat Suomessa länsirannikkoa myöten? Oletteko noin hölmöjä !! Tästä venäläismyöteisestä , Sanna Marinin johtamasta vasemmistohallituksesta on päästävä eroon, koska saamattomuus ja kyvyttömyys mielipuolisten venäläisten suhteen on näiden ministereiden näkyvin saavutus. Onneksi vaalit tuloillaan!

2

54

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Saramon lausunto on kuin yya aikana annetut suomettumista tukevat lausunnot. Kekkosen kaudella valtion johto antoi lausuntoja, joista oli tulkittavissa, että ensin Neuvostoliiton etu ja vasta sen jälkee Suomi.

      • Anonyymi

        Tuo Suomen hallituksen viivyttely ja saamattomuus tässä asiassa on todella pelottavaa ja kummallista . Nyt ei pitäis enää sanoa, että tutkitaan ja tarkastellaan asiaa, sekä käydä kehumaan, muka jo tehtyjä asioita !? Mikkonen saa miinuspisteet, aivan turha selittelijä !


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      70
      4898
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      11
      3329
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      19
      2566
    4. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      56
      1653
    5. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1556
    6. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1326
    7. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      93
      1269
    8. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      217
      1027
    9. Hiljaisuus

      Tarkoittaa välinpitämättömyyttä, henkistä väkivaltaa ja kiusaamista. Olet valinnut hiljaisuuden.
      Ikävä
      69
      965
    10. IS Viikonloppu 29.-30.11.2025

      Antti Skytältä 3-tasoinen ristikko. Pääkuvassa on harhauttava elementti, mikä saattaa hidastaa myös muiden kuin minun ra
      Sanaristikot
      51
      855
    Aihe