Iiris ratkaisi nuorisojengiongelman

Anonyymi-ap

Iiris papatti juuri televisiossa totuttuun tyyliinsä. Nuorisojengiongelma on kuulemma resurssiongelma.

Vihreiden ratkaisu on lisätä resursseja. Varmaan on syytäkin, kun ongelma on jo sylissä. Vihreiden tyyliin aita on kuitenkin rakennettava niin, että siihen jää kulkuaukkoja. Lisää sopeutumista kokeilemaan toivotetaan tervetulleeksi joukkoja sieltä mistä ennenkin. Sopeutumattomia ei saa sulkea vankilaan, koska vankiloiden aidoissa ei ole reikiä.

Vihreillä on hallituskaudella ollut rajattomasti rahaa. Jengiongelmakin nähtiin silti puuttuvan rahoituksen ongelmana. Samaan hengenvetoon halutaan maahanmuttajia (ja kuluja) lisää, eikä pahimpiakaan tulijoita saa missään nimessä palauttaa.

35

154

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vihreillä on hyvä ohjelma.

      • Anonyymi

        Pikkukakkonen


    • Anonyymi

      Woke

    • Anonyymi

      Iiris lisää koulutusmahdollisuuksia jenginuorille. Ikävästi kuitenkin on niin, etteivät jengimamut halua käydä mitään kouluja. He haluavat olla gangstoja. Joku ehkä voisi vaihtaa räppärin uraan, mutta niitäkin alkaa jo olla liikaa.

    • Anonyymi

      Iiris voisi ratkaista ongelman.

    • Anonyymi

      Toivottavasti kukaan ei enää äänestä vihreitä. Onhan Suomessa monta hyvää puoluetta, missä on fiksuja ihmisiä.

    • Anonyymi

      Suomela korosti että pitää puuttua juurisyihin, mutta ei maininnut sanallakaan kotikasvatusta ja vanhempien vastuuta. Eikai poliisit ja viranomaiset voi mennä yksityiskoteihin "kasvattamaan" toisten lapsia, mutta tietyiltä ryhmiltä ei uskalleta vaatia vastuuta edes omista lapsista.
      Juurisyy löytyy haittamaahanmuutosta ja tulijoiden ylimielisyydestä koska uskovat olevansa koraanin oppien mukaan ylivertaisia vääräuskoisiin nähden.

    • Anonyymi

      Tanskassa ovat uskaltaneet julkisesti todeta ne juurisyyt ettei muslimit sopeudu heidän yhteiskuntaan, joten ryhtyvät estämään maahanmuuttoa.

      • Anonyymi

        Ruotsi tekee saman, tälle jätteelle ei ole muuta loppusijoituspaikkaa, kuin suomi ja vihreä puolue.


    • Anonyymi

      "Vihreä"-iiris vastustaa myös metsien suojelua.

      "Vihreät" kuvittelevat voivansa olla hallituksessa kansan ymmärtämättä millaisia huijareita koko porukka on, huomion ja vallanhimoisia populisteja, ympäristönsuojeluliikkeeseen periytyneitä kätyreitä ja maa- ja metsäteollisuuden trolleja.

    • Anonyymi

      Katujengien juurisyy ovat Vihreät. Kuunnelkaa Ohisaloa, kuunnelkaa Iiristä. Elävät jossain utopistisessa harhassa ja tekevät sen perusteella johtopäätöksiään.

      • Anonyymi

        Ideologia sanoo ps


    • Anonyymi

      Tanskassa oli salakuunneltu mitä moskeijassa opetaan, nauhalla imaami kertoi tansakalaisten olevan vääräuskoisia koiria, sekä kehui kuinka paljon muslimeja on Tansakassa.
      Ruotsissa , Ranskassa ja Itävallassa on suljettu mosjeijoita joissa on harjoitettu vihasaarnaamista kantaväestöä kohtaan, juurisyihin pitää puuttua vihaa lietsoviin vanhempiin.

    • Anonyymi

      Olet rasisti. Sulje suusi. Monikulttuurisuus on suuri rikkaus. Meidän pitää sopeuttaa tapojamme tulijoille paremmiksi, että he kotoutuvat hyvin ja pitää huolta riittävästä toimeentulosta ja perhesukujen yhdistämisestä.

    • Anonyymi

      Yksi huomio vaan, Ruotsissa rasisti nimittely on loppunut, vaikka puheet ja linja on pysynyt samana, meillä sitä vielä vihreiden suunnalta tulee, mutta loppu tulee sillekin, koska politiikka on joka sektorilla täysin epäonnistunut, ilmasto eniten päästöjen suhteen.

      • Anonyymi

        Onneksi vaalit tulee,Iirikset tippuu,hutisalot kortistoon,siellä on paljon turhakkeita.


    • Poliitikot taas toivat uutena ideana näitä jo vuosikymmeniä jauhettuja ja huonoksi todettuja "parannuksia" tähän kasvavaan ongelmaan.
      YRITETÄÄN TAAS PARANTAA SEURAUKSIA KIINNITTÄMÄTTÄ HUOMIOTA SYIHIN!

      Häiritsevän jengiytymisen kulmakivi on muualta tulleet ja täällä kasvaneet ihmiset.
      Heidän kulttuurissa äidit hoitavat kotona lapset. Äidit hoitavat ja opettavat oman kielen ja kulttuurin lapsilleen.
      Antavat lapsilleen aika huonot evään elämiseen Suomessa ja EU:ssa.
      Tämän kasvatuksen tuotteet sitten kouluun mennessään keskittyvät suomenkielen alkeiden optteluun. Hidastaen koko luokan oppimista. Aiheuttaen sen, että maahanmuuttajavaltaisten peruskoulujen oppilaat suoritettuaan peruskoulun ovat vuoden tai kaksi normaaleja peruskoululaisia jäljessä.

      Ratkaisu tälle on se, että maahanmuuttajat vievät lapsensa päivähoitoon vaikkakin se sotii maahanmuuttajaäitien perinteitä ja kulttuuria vastaan.
      Viimeistään eskariin vieminen parantaa lapsen tulevaa koulumenestystä paljon.

      • Anonyymi

        "Heidän kulttuurissa äidit hoitavat kotona lapset. Äidit hoitavat ja opettavat oman kielen ja kulttuurin lapsilleen."

        PS ja isän asuvat useimmilla eri osoitteissa. Isillä saattaa olla useita perheitä ja he elät kuten poikamiehet. Lapsilta puuttuu miehen malli tai se on huono.


      • Anonyymi

        Seurauksilla tienaa firmat parhaiten. Miten esim. kokoomuslaisten kallonkutistajien käy jos ennaltaehkäistään suurin osa mielenterveys yms. asioista?


      • Anonyymi kirjoitti:

        "Heidän kulttuurissa äidit hoitavat kotona lapset. Äidit hoitavat ja opettavat oman kielen ja kulttuurin lapsilleen."

        PS ja isän asuvat useimmilla eri osoitteissa. Isillä saattaa olla useita perheitä ja he elät kuten poikamiehet. Lapsilta puuttuu miehen malli tai se on huono.

        Meinaatko, että isät sitten opettaisivat länsimaista, eurooppapaisia elämäntapoja ja suomenkieltä lapsilleen?
        Sitä et varmastikaan tarkoittanut, että isät opettaisivat esimerkkisi mukaista elämäntapaa lapsilleen?


    • Anonyymi

      Vihreetpä tietää eikun lisää maahanmuuttajia sillä ongelmat lähtee!

      • Anonyymi

        Persut hallitsee paremmin tuon mamujen haalimisen, poisheittäminen onkin sitten jätetty toisten kontolle.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Persut hallitsee paremmin tuon mamujen haalimisen, poisheittäminen onkin sitten jätetty toisten kontolle.

        Soini kyllä heitettiin ulos omasta puoluestan.MESTARI HALLA-AHON toimesta. 😁😁😁


    • Anonyymi

      Vihreät voisivat näyttää esimerkkiä kuinka sopeutuvat muslimien elämäntapaan, naiset ja tytöt silvottaviksi, huivit ja kaavut päälle sekä hyväksyä aviomiehelle 3 vaimoa lisää. Pakolliset rukoiluhetket päivittäin, eikä moskeijassa asiaa miesten puolelle vaan omaan naisten nurkkaukseen.

      • Anonyymi

        Vihreät naiset on kaikki ympärileikattu aivan jo aatenkin puolesta.Ette sitten katsoneet tämän Ano Turtiainen komaadon kuvia Iiriksestä.🤪😏🤪


    • Anonyymi

      Eihän vihreät ryhdy sopeutumaan islamilaiseen elämäntapaan, mutta vaativat sitä kyllä muilta. Siksi vihreät heiluttelevat rasismikorttia kun muuhun eivät pysty, edes "kotouttamaan" näitä kunniakansalaisia, hokevat vain samoja fraaseja vuositolkulla.
      Ellei tulijat sopeudu oikeusvaltioon, ovat tulleet väärään yhteiskuntaan mutta onneksi heillä on vapaus muuttaa johonkin sopivampaan paikkaan.
      Suomeen ei ole pakkosiirretty ketään, ne jotka vapaaehtoisesti ovat tulleet ovat myös vastuussa omasta kotoutumisestaan, kantaväestön ei tarvitse sopeutua heidän takiaan, meillä on sitä varten perustuslaki.

    • Anonyymi

      Jengiytymisen juurisyy ovat rasistiset alkuasukkaat.

    • Anonyymi

      Vihreä sairaus on pahinta laatua mitä voi sairastaa, tietämättömät kakarat kuvittelevat osaavansa ja tietävänsä kaiken. Luonnonsuojeluakin tehään neljän seinällä sisällä betonibunkkerissa ym. Kun susi taikka karhu ym. lähestyy kehäkolmosta niin se ammutaan häirikkö eläimenä ettei vaan vihreä "luonnonsuojelia" joudun sen kanssa kasvotusten, sitten se alkaa se arpominen mikähän eläjä se oli.

      • Anonyymi

        Satakunnassa on todella paha susitilanne.
        Vihreiden pakkosuojelemat pedot ovat jo syöneet kymmeniä lampaita eri puolilla mutta kaatolupaa ei tule.
        Suomela voi katsoa peiliin kun Susi syö ensimmäisen lapsen ...


    • Anonyymi

      Islam on ongelma

    • Anonyymi

      Iiris on niin kaunis!

    • Anonyymi

      Ongelma on aina yhteiskunnassa, ns. rakenteissa...
      Ei koskaan yksilössä, koska yksilöllä ei ole omaa vastuuta...

    • Anonyymi

      Iiris haluaa leikata munat liikennemerkkien miehiltä.
      Mitään muuta agendaa hänellä ei ole.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      iiris vie jengi mamut kastelemaan peltoja intiaan, jos löytää vaan tuon sponsorin kastelukannuille ja ämpäreille. Siinä iiriksen ratkaisu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      249
      4514
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      123
      2949
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2712
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1695
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1532
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      16
      1421
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      51
      1261
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      89
      1185
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      203
      1054
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1025
    Aihe