Siitä leikkipuistosta ja sijainnista ehdottaisin Kiviöntietä. Siitä mistä purettiin rivitalo.
Hyrynsalmen kehittämisideoita
Anonyymi-ap
141265
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ei siihen se on koirien paskannuspaikka. Leikkipuisto Vonkalle.
Ai, Minäkö kuulin että koirien paskannuspaikat on ihmisten postilaatikon vierustat?
Kaunislehto olisi oiva paikka vastaanottokeskukselle, siellä olisi hyvä viljellä ja kasvattaa mm. vihanneksia ja yrttejä ja monenlaista ohjelmaa mm. monikulttuurisia tanssiesityksiä ja eläinten silittelyä voisivat asukkaat järjestää ohikulkijoiden ihmeteltäväksi. Myynti- ja pääsylipputuloilla voisi kohennella paikkoja. Olisi ainutlaatuinen Suomessa ja varmasti tekisi Hyrynsalmea tunnetuksi positiivisesti.
Entiselle kaatopaikan alueelle Multitörmään on EU suunnitellut kansainvälisten mittojen täyttämää pelikasinoa. Euroopan Unioni on lupautunut hankkeen taakse ja Suomen ei tarvitse muuta , kuin maksaa kustannukset. Ja nyt jo voi sanoa kuten eräät poliitikot "Hei me tienataan tällä".
Multitörmän ampumaradan voisi lopettaa ja putsata luonnontillaan. Etelän julkkisten omistama rallirata kanssa kiinni.
Valvomatonta leikkipuistoa ei pidä rakentaa. Leikkipaikat ovat vaarallisia, joka vuosi kuolee ja loukkaantuu Suomessa useita lapsia valvomattomissa leikkipaikoissa. Kuristuvat hengiltä kaikenlaisiin köysiin ja riimuihin ja raajoja katkeilee ja murtuu härveleissä. Jos järjestetään valvonta ja öisin on niin hyvin aidattu ja suljettu että sinne ei varmasti kukaan voi päästä niin se on sitten eri asia.
Ce merkittyjä ja tarkastettu ja leikkipaikat pitää olla, hyvä tarkennus.
Lapsille voisi tarjota multitörmässä ohjattua ampumatoimintaa, armeija kiittää.
Joo, pidetään lapset visusti sisätiloissa. t. Bakteerikammonen sihteerikkö.
Nykylapsilla ei ole kehittynyt tasapainoa eikä selviytymisen viettiä. Kaikki on ajateltu valmiiksi. Nurmikenttä riittää, siinä voi tehdä kaikenlaista. Mielikuvitusta kehiin.
Se että nykylasten tasapaino on epävakaata johtuu rokotteista niissä on niitä mikrosiruja joilla tasapainoa horjutetaan ja sitten keulitaan mopoilla ja häiritään.
Yleinen Saona ja luonnonvesikylpylä Saukkoniemeen. Siihen uimaranna yhteyteen!
Kyllä ja avantouinti avanto. Ympärivuotinen.
Tyroxista tehdyn avannnon voisin toimittaa 4000 eurolla. Alvi nolla.
Halvalla menee