Vihapuhetta! vasurilta, ei mitään tullut

Vasemmistoliiton kansanedustaja Markus Mustajärvi toivotti twiitissään presidentti Martti Ahtisaaren ”alimpaan helvettiin”. Mustajärven mielestä Ahtisaari jouti kaikista kuumimpaan paikkaan, koska hän ”kommentoi asioita, mistä ei mitään ymmärrä”.

Twiitti oli kommentti pääministeri Juha Sipilän (kesk.) erityisavustajan Kari Jääskeläisen jakamaan Ahtisaaren vanhaan kirjoitukseen Uudessa Suomessa. Ahtisaari oli kaksi vuotta sitten sitä mieltä, että jääräpäinen ay-liike on suuri syypää hyvinvointiyhteiskunnan alamäkeen.

Toverit huomenna saamme kiväärit, tunnelmaa tuossa Mustajärven kommentissa. Koilliskairan punikilla ei ole poliittista painoarvoa, se on nähty jo reilun 15 vuoden ajan.

8

122

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mites tää liittyy Suomen Keskustaan, muuta kuin että herjata pitää.!

      • Anonyymi

        Pankkiksella mania kiihtymisvaiheessa vasemmistovihansa kanssa.


      • Anonyymi

        Niin Mustajärvi herjaa, sitä kait tarkoitat.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Niin Mustajärvi herjaa, sitä kait tarkoitat.

        Olet kiero ja siksipä persu oletkin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olet kiero ja siksipä persu oletkin.

        Persu luulee, että Juha Sipilä on edelleenkin Suomen pääministeri.


    • Anonyymi

      Tiedoksesi että Juha Sipilä ei ole enää kolmeen ja puoleen vuoteen ollut pääministeri ja Martti Ahtisaarenkin lausunnoista ay-liikkeestä on oletettavasti huomattavasti pitempi aika kuin kaksi vuotta. Markus Mustajärvi puolestaan on ollut eduskunnassa jo 19 vuotta eli pitempään kuin 15 vuotta.

    • Anonyymi

      "parempaa vasemmistolaista vihapuhetta".

      • Anonyymi

        Kuin Neuvostoliiton rauhan ohjukset.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      263
      6527
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      79
      5168
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      96
      4087
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      268
      3562
    5. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      63
      3334
    6. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      146
      3109
    7. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      235
      2694
    8. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      273
      2032
    9. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      43
      1568
    10. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      1455
    Aihe