Sipiläberner taksituudistus

Miljoonia e pimeää kuljetusta ja verojen välttelyä
Kuinka meni keskusta?
Kansa äänestää teitä?
30248
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

Kts. Ampparit
Haku taksi

Äänestä
  • Nykyinen hallitus kyhää aika monta vastaavaa uudistusta työelämään ja sosiaaliturvaan. Kokonaisuus räjähtää silmille viiveellä eli sitten, kun Ropo ja Parru ovat jo siirtyneet rahakkaisiin hommiin yksityiselle puolelle.

    Äänestä

Onnittelut Sipilä/Berner.

Äänestä

Ei uskalla muuta kun kotimaisia kuskeja käyttää.

Äänestä
  • Vielä keput ihmettelee suosionsa alamäkeä.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Vielä keput ihmettelee suosionsa alamäkeä.

    *
    Kepun Sipilä/Berner sotki koko Taksialan !

    Kansa Muistaa Ja Kansa Kostaa Kepulle Vaaleissa, - Oha Se Varmaa !

    *

    1Äänestä


  • Minä valitsen AINA kotimaisen suharin

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Vielä keput ihmettelee suosionsa alamäkeä.

    Kepulla ei oo edes kanttia oikaista asiaa ja myöntää et meni päin persettä.
    MUTTA sehän tiedetään et KEPU PETTÄÄ AINA

    Äänestä

Mites meni, niinku omasta mielestä?

Äänestä

Olikohan perSSut samassa hallituksessa?

Äänestä
  • En tierä,MUTTA ks ministeri BERNER hoiti homman...ja kipparina joka hyväxy homman oli KEPULIN Sipilä Eli vastuu ministeri Kepulista ja päävastuu PM Sipilällä joka myöskin KEPULI puolueesta.. Keillään muilla ei ollut mitään vastuuta siitä

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    En tierä,MUTTA ks ministeri BERNER hoiti homman...ja kipparina joka hyväxy homman oli KEPULIN Sipilä Eli vastuu ministeri Kepulista ja päävastuu PM Sipilällä joka myöskin KEPULI puolueesta.. Keillään muilla ei ollut mitään vastuuta siitä

    Mutta eipä panneet persutkaan hanttiin.

    "Saadaan halpoja takseja"!

    No saatiin paljon uusia, innovatiivisia taksikuskeja.

    Mutta hinnat nousivat pilviin ja luotettavuus katosi saman tien.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    En tierä,MUTTA ks ministeri BERNER hoiti homman...ja kipparina joka hyväxy homman oli KEPULIN Sipilä Eli vastuu ministeri Kepulista ja päävastuu PM Sipilällä joka myöskin KEPULI puolueesta.. Keillään muilla ei ollut mitään vastuuta siitä

    Hallitus vastaa aina yhdessä tekemistään päätöksistä. Ja Sipilä osasi porata persuja hanuriin tällä todella taidokkaasti. Ihmekös persut eivät niitä edelleenkään kykene myöntämään.

    Äänestä

Taksiuudistus kuset--taa ja verottajaakin. Miten näin paljon kaikki voi mennä pieleen. Taksiuudistus oli täysin tollo teko. Miksi hallitus ei ole purkanut täysin tollojen tekoa vaan hyssyttelee --toivotaan toivotaan parempaa---ja otetaan lisää velkaa.

Äänestä

Teatterimaisteri vastikään korjasi kuntoon

Äänestä
  • Sen minkä lumppukauppias ensin tuhosi.

    Äänestä

Juha Sipilä, ensin vokkibisnes veljet tienaamaan, kutsutaan kymmeniä tuhansia kehitysmaalaisia suomeen, sitten lobbareilta maasut talteen, nämä samat kehitysmaalaiset alustafirmoihin kuskeiksi, kas näin toimii suomen keskusta.
Eikä kiinnosta tippaakaan voikka toimensa aiheuttaa kärsimystä isolle osalle kansaa.
Mitä väliä kun rahaa tulee ja runsaasti.

Äänestä

Sehän oli lestasipilä joka pilasi taksialan.

Äänestä

Kaksi kepun sankaria Sipilä jaBernerÄänestäjät muistaa

Äänestä

Suomalaisten kaksi pahinta vihollista, Palkkio pitäisi antaa sille, joka saisi nuo pois sekottamasta lisää tämän maan asioita.

Äänestä

Kiittäkää Juha Sipilää äänestämällä mm Halla-ahoa ja PS puoluetta...

alkaa hyvin politiikka maistumaan keskusta?

Äänestä
  • paras kiitos äänestää mm PS...

    Äänestä

Halpa ja hyvä taksi olisi markkinataloutta - vaan ei ole, koska ei kilpailu ei toimi. Näin monessa. Sotessakin. Vapaa yrittäminen on hyvä lähtökohta, mutta säännöt pitää olla selvät kaikille. Halpa taksi on kuin 5 euron pitsa jos sääsntöjä ei noudateta tai voi valvoa.

Tarvitaan Markkinatalous 2.0. Päivitetään Kokoomus ja EK.

Äänestä
  • Tai se Kepu.

    Äänestä

hyssss

Äänestä

Mrrrr

Äänestä

Persutrolli, myös perSSut oli mukana!

Hinnat laskee, saadaan halpoja kyytejä.

Onneksi olen jo eläköitynyt alalta.

Äänestä

Hyh

Äänestä

Niin niin sipilä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miljoonia e pimeää kuljetusta ja verojen välttelyä
Kuinka meni keskusta?
Kansa äänestää teitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu