Gracyland Maliskylällä

Anonyymi-ap

Tästä Crazylandista on puhuttu tosi paljon eri medioissa ja puska radiossakin siitä usein mainitaan. Sosiaalisen median langat laulaa usein tästä paikasta.
Kertokaa, mimmonen paikka tämä Krazyland on.

Me ollaan usein uumoiltu, jos menis tai tulis, mutta minne? Onko Nivala käymisen arvoinen paikka? Eikö Nivala ole suositeltu nimittäin navetoista? Kuuluuko Gracylandiin oleellisena osana navetat? Entä lehmät tai maito yleensä?
Jos Crazylandissa on tarjoilua niin millaista se on?
Entä saako siellä osoittaa selviä säveliä, jos mukana on lapsia?

Me ollaan usein käyty monissa paikoissa silleen kahdestaan ja välillä koko kööri, niin usein on ollut maitoa ja piimää mukana. Laukuissa ei olla sitä kannettu, vaan kylmälaatikoissa. Voiko Kracylandiin tuua tällaisen kylmälaukun, vai pitääkö ostaa tarjoilujen puolesta sieltä? Onko omatoiminen evästoimittelu ok, vai löytyykö paikan päältä ruokatarjoilumenettely? Ja jos löytyy, niin miten se menee niin ku alusta loppuun? Onko dinnerin tapainen, vai syödäänkö se tapasten lailla silleen tapaillen. Vai onko enemmänkin sellainen illallismenettely, tai joku siltä väliltä?

Usein kuulee sanottavan, että Cratsylandissa olisi hassua nimensä verossa? Siis sillä tavalla nimensä veroinen, kuin voi olla. Onko tälle asialle katetta? Voiko tuoda viulun mukana? Entä nuotit.
Tällaisia minä mietin tässä nyt, kun kudon Einarille villasukkia tulevaa kylmää talvea varten.

9

193

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hei! Kannattaa kysyä sieltä mitkä on käytännön ohjeet ja käyttäytymissäännöt.

    • Anonyymi

      Kannattaa yrittää ruveta käyttäytymään ettei kovin montaa tuommosta viestiä laita ettei ihmiset ennenpitkää rupea luulemaan vähän hoopoksi.

      FAKTA TIETO!

      • Anonyymi

        elä hevoksu! Se on hevoksumista jos alakaa väittää tollasta puskista. Mistä servoletista nää voit tietää, kuinka monta alotusta AP on laittana? Niimpä! Älä siis hevoksu!


      • Anonyymi

        luulemaan KETÄ ?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        elä hevoksu! Se on hevoksumista jos alakaa väittää tollasta puskista. Mistä servoletista nää voit tietää, kuinka monta alotusta AP on laittana? Niimpä! Älä siis hevoksu!

        Hevoksuminen on typerää!


    • Anonyymi

      Tää paikka on paljossa otettu. Kunnia maksaa mansikkaa, mutta se vaiva kannattaa ottaa! On nimittäin nauruki herkässä. Pomppulinnat toimii ja vointi nousee useaan potenssiin. Eli kunto kohenee kohisten, kuin ahven kaislikosta! Et jää sen jälkeen enää jalkoihin. Siivistä puhutaan. Vähän niin ku Red Bull ja sitä menoa!

    • Anonyymi

      No niin on tätä Nivala palstaa siivottu isolla kädellä ja tätä häiriökirjottelijaa kaitsittu ja opastettu oikeaan suuntaan, kävelytetty niinkuin pikkulasta ekaluokalle kouluun kädestä pitäen oppia matkalla. Kaikkien toive onkin että jätetään pois tämmöinen aivan turhanpäiväinen maalitus koski mitä ketä vaan , naapurikylissä ihmettelevät Nivalan meininkiä, ja miten yksikin ongelmainen henkilö voi pilata koko palstan täällä. Eli ilmiantoja modeille niin sitten tulee suitsia näille häiriköijille.
      Tässäkin viestiketjussa on niitä samaisia vielä jäljellä, laitettaisko pois niitäkin vielä, voisi olla paikallaan.
      Mainittu crazyland on mainio paikka, näkemisen arvoinen kaikkineen, jaksamista tekijälle ja uusia ideoita vaan rakenteluun näistä huolimatta.

    • Anonyymi

      johan oli ihmelotinaa tuo edellinen vastaus, ei edes jaksanut kokonaan lukea. ehehheh.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet hirvein ihminen kenet olen tavannut.

      Olet järkyttävä.
      Ikävä
      258
      5336
    2. Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?

      Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!
      Huittinen
      55
      2595
    3. Haluan sua ihan vtullisen paljon

      Kokonaan ja seksuaalisesti. Pää räjähtää kohta
      Ikävä
      84
      2279
    4. Martina on käynyt puhumassa viisauksia

      Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      393
      1577
    5. Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin

      Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss
      Ihastuminen
      98
      1284
    6. SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?

      SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä
      Yhteiskunta
      29
      1143
    7. Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!

      Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse
      Juomat
      10
      1089
    8. Voiko vauva uskoa ?

      Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9
      Helluntailaisuus
      243
      921
    9. Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus

      Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte
      Sinkut
      175
      915
    10. Haapaveen nähtävyys?

      Se teidän "suihkulähde" on ylittänyt uutiskynnöksen Suomen rajojen ulkopuolella Sveitsissä. Se näytettiin paikallisten u
      Haapavesi
      40
      869
    Aihe