Taksit kirjanpidon ohi!

Anonyymi-ap

Mitä hyötyä yritykselle on ajaa taksia kirjanpidon ohi`?

Yle uutisoi kirjanpidon ohi tehdystä taksitoiminnasta ja maksujen jättämnistä kirjanpidon ulkopuolelle! Ei oikein avaudu minulle tämän toiminnan järkevyys!

5

143

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mutiaiset vaatii rahan, ei kuittia.

      • Anonyymi

        Aloittajan kommentti!

        Olen pitkään ihmetellyt miksi käteistä suositaan! Olen No, onhan käteisellä puolensa ja ihmiset joille käteinen toimii paremmin kuin kortti.

        Mutta kyllähän se ihmetyttää jos asiakasajoa ajetaan siirto tai omana ajona ja autossa 1000 selittämätöntä kilometriä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Aloittajan kommentti!

        Olen pitkään ihmetellyt miksi käteistä suositaan! Olen No, onhan käteisellä puolensa ja ihmiset joille käteinen toimii paremmin kuin kortti.

        Mutta kyllähän se ihmetyttää jos asiakasajoa ajetaan siirto tai omana ajona ja autossa 1000 selittämätöntä kilometriä.

        Ehkä olet vain tyhmä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ehkä olet vain tyhmä.

        ap. kuittaa!

        Ehkä mä olen vaan tyhmä! Mä en vaan ymmärrä miks joillekin varastaminen on laillista.

        Onneksi on laki ja rangaistukset rahanpesusta.


    • Anonyymi

      Suomessa on verotus viety sille tasolle, että sitä joutuu jokainen itse omatoimisesti pienentämään, palvelut pysyy myös edullisempina, kuin yrittäjät maksavat vähemmän veroja.
      Veroista ei ole omatoimiselle ja ahkeralle juurikaan hyötyä, holhousvaltio vain kyttää ja riistää, osa tästä hyötyy, mutta ei sellaista kannata tukea.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      199
      6974
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2056
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1698
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1400
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1258
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      50
      1128
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      100
      1074
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      7
      1016
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      253
      961
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      949
    Aihe