Entisen urheiluministeri, itsekin entisenä huippu- urheilijana vaati aikoinaan, että painikilpailujen sarjajaossa on siirryttävä painoperustaisesta jaoasta pituusperustaiseen sarjajakoon. Näin lyhyt, mutta pulskea voisi painia painoonsa nähden alemassa sarjassa, kuin painoon perustuvat sarjajako edellyttäisi. Samalla päästäisiin eroon kiusallisesta ja sairaanloisesta laihduttamisesta ennen punnitusta ja kukin voisi syödä edelleen mielin määrin lehmän- ja sianlihaa, sekä juoda Valion täysmaitoa silti sarjan muuttumatta.
Kurvinen: Painikilpailujen sarjajakoa on muutettava
Anonyymi-ap
2
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Hienosti mietitty, mutta oliko oma lehmä ojassa?
- Anonyymi
Jos poliitikot saisivat painisarjaperusteet päätää, niin keput äänestäisivät sarjat pituuden, ei painon mukaisesti. Arvatkaapa miksi: Lehmänliha.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841729Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2721605Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2901389Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1701309- 57915
- 48891
- 66884
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em66873Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40861Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤48838