Hallituksessa tapellaan Extit verosta ,Saarikko sanoi että se on tarpeeton

Anonyymi-ap

Orpolta tuli selvä viesti,se puretaan välittömästi jos Kokoomus on seuraavassa hallituksessa. Vasemmisto ja Demarit vaativat että vero toteutetaan .

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Saarikko kai tajusi että tämän veron tuotto n yhtä tyhjän kanssa,mutta Demarit ja Vasemmisto ovat aina olleet himoverottajia.Nyt vedotaan siihen että mikä on sovittu hallitusohjelmassa se toteutetaan . Esimerkiksi hallitusohjelmaan oli myöskin kirjattu hoitajamitoitus .

      • Anonyymi

        ''Esimerkiksi hallitusohjelmaan oli myöskin kirjattu hoitajamitoitus .''

        Joka myös toteutettiin. Tosin, hoitajat puuttuu....


      • Anonyymi

      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eliitti hyötyy jos ko. veroa ei oteta käyttöön. Juuri se eliitti jota persut haukkuu (demareiden ohella) kaikista ongelmista.

        https://demokraatti.fi/sdpn-harakka-kommentoi-wahlroosin-tapausta-tyossa-kayvilla-ei-tallaista-mahdollisuutta-ole-ja-he-maksavat-veronsa-kiltisti-perinnoistaan-ja-palkastaan

        Ei miljonääreiltä kukaan saa mitään veroja, jos eivät halua maksaa. Sama homma on työssä käyvilläkin, verosuunnitelulla poistuvat verot perinnöstäkin. Pakkoverottaminen ei taatusti toimi miljonääreillä, maksut vain vähenevät kuten maasta myös miljonäärit.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        ''Esimerkiksi hallitusohjelmaan oli myöskin kirjattu hoitajamitoitus .''

        Joka myös toteutettiin. Tosin, hoitajat puuttuu....

        Ei ole hoitajia eikä rahaa,sitä oli vain Antin vaaleissa puheissa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      278
      10229
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      238
      5942
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      173
      5404
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      93
      5025
    5. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      19
      3305
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      6
      2686
    7. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      214
      2582
    8. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      17
      2414
    9. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2244
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      382
      2187
    Aihe