Pinkit päivät

😂👚👛 housut ne on pinkitkin housut. Paremmat ne on kuin yöhousut joissa kerran jouduin saapumaan kun muita ei ollut puhtaana. Se vaan että yläosan pantterikuviointi ei oikein sopinut pinkkiin. No onneksi oli jo pimeä kun tulin. Pesukone jauhaa pyykkiä niin huomenna on jotakin muuta päälle laitettavaa.

Matkalla näkyi n. 20:n laulujoutsenen upea parvi pellolla lepäilemässä.🥰 🦢🦢 olis katteltu jos oltais oltu kaksin. Yksikseen oli vain kiire kotiin.

Hyvää Yötä!

4

142

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Avasin vahingossa naapurin postia kun oli jaettu mulle 🙄 outoa ottaa lukutaidottomia jakeluun. ✉

    • Anonyymi

      Tärkeintä että tuntuu hyvältä päällä.

      • No sekin, mutta puhtaat ja ehjät myös. Broidin kanssa väitellään retalefarkuista. Mun tekis mieli paikata ne ja toinen on maksanut niistä farkun rei-istä.


    • Pikkuhiljaa pyykinpesu edistyyy. Tänään jo mustat collegehousut! Meille ei mitään kummempia kuulu. Viikolla alkaa kuntoilu ja juoksevien asioiden selvittely. Eläin ei suostu kävelemään lähipensasta pidemmälle jos on liian märkää sen mielestä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      195
      11768
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      29
      8184
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      58
      6186
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      171
      5116
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      42
      4891
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      47
      4470
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      116
      4373
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      118
      3845
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      81
      3333
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1821
    Aihe