Alkaa lennokit lennellä myös toiseen suuntaan Ukrainasta päin. Lämpövoimalan muuntaja paloi ainakin romuksi. Holotna alkaa tulla Venäläisillekin roistoille. Hesari.
Krimillä sijaitsevaan lämpövoimalaan lennokki isku
10
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Ukrainan ryysinen ja nälkiintynyt partisaanirosvojoukko käy enää vain sissisotaa metsästä käsin viimeisillä lennokeillaan.
- Anonyymi
Jopas tuli ryysinen ja nälkiintynyt trolli selittelemään ryssän tappioita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jopas tuli ryysinen ja nälkiintynyt trolli selittelemään ryssän tappioita.
Joo, Ukraina voittaa ihan varppina ja Venäjä häviää ihan varppina
- Anonyymi
Trolli voisi kertoa mitä tarkoittaa ryysinen. Eikö kääntäjä oikein toimi.
- Anonyymi
Kääntäjän micropiirit takkuaa.
- Anonyymi
Etkö sinä ole itse trolli jos sinä trollaat tätä ketjua?
- Anonyymi
Joko ne venäläiset ovat paenneet Ukrainasta? Eihän niillä ole enää panssareitakaan, kaikki ovat romuna. Eikä ole ammuksiakaa, kun eivät ehdi Venäjällä niitä tekemään. Lentokoneetkin tippuvat jo kotimaassa.
Miehistö on kotimatkalla kotiin sinkkiarkuissa, vaikka eipä siellä ole koskaan sinkkiarkkuja käytettykään. Missähän ne krematoriotkin oikein ovat?
Eikähän niillä lennokeillakaan mitään merkitystä ole, Ukraina saa tiputettua niistä puolet.
Niin, että joko venäläiset ovat kotimatkalla?- Anonyymi
Ei vielä, mutta pian ihan varppina.. Iltasanomat seruraa tilannetta
- Anonyymi
Liikuteltavista krematorioista loppui polttoaineet.
- Anonyymi
Ukraina räjäyttää kohta padon loppuu vesikin Krimin muslimeilta , ei vain lämpö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja15314507Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant408336Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va486082SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1715702Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124457HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.714337Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm664100Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot263985"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153740Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.1011556