Ei voi olla totta miten huono auto tämä skoda on. Jos menet luontoon 2vrk ja jätät skodasi -2c pakkaseen niin ei lähde enää käyntiin. Todella noloa oli ottaa virtaa kaverin Rav4 hybridistä kun oma kodiaq ei edes inahtanut..
Olkaa varovaisia.
Skoda ja eräjormailu
24
106
Vastaukset
- Anonyymi
Olipa taas surkea satu. Onko kasetti noin jumissa ettet keksi parempia ja edes jotenkin uskottavia juttuja?
- Anonyymi
Kyllä tänne satuja saa kirjoittaa.
- Anonyymi
Tais olla se RAVISTIN mikä ei inahtanutkaan.
- Anonyymi
Näin on toveritsii. Siksi alan miehet suosiikin Toyotaa eikä mitään vitsi v8 äänigeneraattoria
- Anonyymi
Ja miten liittyy asiaan?
- Anonyymi
Juu, ollaan.
- Anonyymi
Muuten kyllä hyvä mennä Kodiakilla eräilemään. Skootan voi jättää ovet lukitsematta parkkiin eikä siihen kosketa.
- Anonyymi
Tuo Skoda nuijii testissä RAV4:n 6-0. Eikä jätä tien päälle kuten epäluotettava RAV4.
- Anonyymi
Taisi oikeassa elämässä tilanne olla toisin päin kun Ravi ei käynnisty pakkasilla, ei ainakaan lehtitietojen ja kuluttaja asiamiehelle tulleiden valitusten perusteella.
- Anonyymi
Ikävää kun väsyneen eräjormailijan Skoda ei käynnisty mutta se nyt vaan on itäjormailijan hyväksyttävä että elämä kohtelee kovasti. Vanha suomalainen sananlasku sanoo että tyhmästä päästä kärsii koko ruumis.
- Anonyymi
Se oli vaan Toyotan tyhmän omapojan provo.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se oli vaan Toyotan tyhmän omapojan provo.
Amis, lättys kii.
- Anonyymi
Mikä noissa skodissa on sitten ongelma kun eivät käynnisty talvipakkasilla?
- Anonyymi
Kaikessa säästetään. Materiaalit, tekniset ratkaisut, komponenttien paksuus.
- Anonyymi
Ei toimi Suomen talvessa niin kuin toinen itäauto Lada.
- Anonyymi
Skoda ja talvi, kauhulla odotetaan joka aamua, että käynnistyykö?
- Anonyymi
Pahin ongelma on jäätyvät lukot.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pahin ongelma on jäätyvät lukot.
Miksi sinne itäkippoon pitäisi päästä sisälle? Sisällä tuoksuu homehtuvat lumpputäytteet ja tehtaat oudot liimamönjät jotka ei kumpikaan hyväksi terveydelle.
- Anonyymi
Skoda on erämiehen paska.
- Anonyymi
Hei ruzii toverichii. Vaihdetaanko ne sottuiset Tenat alle ja sitten vain kovvaa ajoa. Tena Rally.
- Anonyymi
Ei pitäisi Suomessa myydä Skodia kun eivät pärjää olosuhteissamme, ei vaikka alla olisi Dynamot.
- Anonyymi
Jos kuitenkin on jo Skoda ja eräjormailu kiinnostaa, mitä pitäisi tehdä? Pyytää toveria kuskaamaan Ladallaan?
- Anonyymi
Ota käynnistysvirtaa Lada-toverilta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.1187415Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d26584857Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras243174Nainen, ota nyt rauhallisesti
Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä1381327- 501315
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e931194Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.1401113Ajattelen sinua kiitollisuudella
Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi55973Sinulle tiedoksi
Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si27873Mitä olisitte sanonut hänelle?
Onko teille jäänyt mieleen joku tietty ihminen ja tilanne, joka polttelee yhä – se asia, jota ette uskaltaneet sanoa ään50864