Oppositio teke välikysymyksen tässä metsäkiistassa, Vihreät ovat tässä täysin eri

Anonyymi-ap

mieltä,onko ainoa vaihtoehto tässä se että Vihreät lähtevät hallituksesta jälleen kerran,että jokin uskottavuus edes säilyisi jotenkin .

9

56

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kokoomuksella on ollut jo pitkään tarve kaataa tämä hallitus ja nyt se sitten taitaa toteutua .

      • Anonyymi

        Vihreät ja Vasemmisto ovat näitä änkyrä puolueita joiden kanssa on vaikea tulla toimeen,minkä ihmeen takia heidät otetaan mihinkään hallitukseen .


      • Anonyymi

        Pyh, Orpo itse oli jokin aika takaperin vaatimassa mahd. tulevana pääministerinä kuinka ilman ilmastoahdistusta ei ole mitään asiaa hänen hallitukseensa. Sama joka on kyllästymiseen asti hokenut sitäkin kuinka hänen hallitukseensa ei ole asiaa jos ei ole nöytä EU:n palvoja.

        H..lvetin noloa välikysymyskin kun isolle yleisölle aukeaa kuinka miljardilasku per vuosi on seurausta sille, että Suomi on talousmetsillään aiheuttanut valtavat määrät luontokatoa vesistöjen paskottamisineen sen seurauksena maataloutta unohtamatta. Talousmetsillä jolla on ilmastoa pelastanut luomalla hiilinieluja hakkaamalla edellisiä mm. sellutehtaiden tarpeisiin. Lopputuloksella missä SUomen hiilinielut puolittui..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vihreät ja Vasemmisto ovat näitä änkyrä puolueita joiden kanssa on vaikea tulla toimeen,minkä ihmeen takia heidät otetaan mihinkään hallitukseen .

        Joo..käy ihan vapaasti potkimassa vihreät ja vasurit oppositioon sillähän se EU vapauttaa Suomen ympäristöhankkeiltaan joihin se on sitoutunut vaikka vihreät ja vasurit lakkautettaisiin kokonaan ei muuta mitään ongelman ollessa EU ei edellämainitut. Mikä nolointa nämä lynkkausjoukot jotka ennallistamisia vastaan sotii on myöhemmin saman asian kanssa EU:n edessä niin nöyrää poikaa ja tyttöä että saaden pieniä lievennyksiä ennallistamisiin palaten Suomeen kertomaan kuinka kaatuivat karhun nitistettyään kirpun sen iholta.


    • Anonyymi

      Suomi voi kaataa kaikki metsänsä jos haluaa , ei meitä retardit ohjaile 🤔

    • Anonyymi

      Miksi vihreiden pitäisi lähteä hallituksesta sen takia että kertoo kuinka Suomi on jo vuosikymmeniä ollut sitoutunut EU:n ympäristöhankkeisiin joita ennallistamissuunnitelmakin edustaa?

      Anteeksi häiriö jatka toki sivupersooniesi kanssa aiheesta tappelua mitä harrastat muillakin palstoilla joille olet samasta aiheesta lukuisia avauksia kirjoittanut tapellen jokaisen niiden viestiketjuissa itsesi kanssa.

      • Anonyymi

        Ei kai se ole Persujen vika jos vika jos Vihreät eivät saa tahtoaan läpi ja lähtevät hallituksesta,mikä mielestäni olisi oikea päätös .


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei kai se ole Persujen vika jos vika jos Vihreät eivät saa tahtoaan läpi ja lähtevät hallituksesta,mikä mielestäni olisi oikea päätös .

        Vihreille lienee ihan sama jos he häviävät tämän metsäkiistann,he voivat lähteä hallituksesta koska tahansa. Sanna Mariinille tämä olisi arvovalinta tappio jos näin kävisi .


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vihreille lienee ihan sama jos he häviävät tämän metsäkiistann,he voivat lähteä hallituksesta koska tahansa. Sanna Mariinille tämä olisi arvovalinta tappio jos näin kävisi .

        Joutavat lähteä,turha puolue.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      101
      9189
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      92
      8846
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      16
      7840
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      175
      6223
    5. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      58
      5328
    6. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      23
      4335
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      4250
    8. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      38
      4193
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      39
      4043
    10. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      85
      3844
    Aihe