Onko kukaan käyttänyt Joensuussa kotisiivouspalveluita ja mitä firmaa suosittelette?
Kotisiivous
Anonyymi-ap
16167
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Japen palvelut. Hinta/laatusuhde hyvä. Työnjälki kiitettävä.
Voi voi. Tuonkin pulman ja monta muutakin ratkaisin yksinkertaisella tempulla.
Menemällä naimisiin...
Niinpä. Aika moni mies osaa siivota ja ainakin yrittää ratkaista useitakin pulmia. Ja ainahan voi lainata naapurin miestäkin.
Vaimo on hyvä yleiskone kodin askareisiin, sen pito tulee vaan kovin kalliiksi...
Köyhälle tulee, ei muille.
Kyllä se tuloihin nähden köyhälle tulee kalliiksi, mutta samassa suhteessa myös rikkaalle. Rikkaan akalla kun on kalliimmat hepenet, korut ja muut kotkotukset.
Avioerossa akka vie puolet kummaltakin, rikkaalta vaan määrässä paljon enemmän kuin köyhältä.
Tuonosen Taru on paras!!!
Kyllä meillä akka siivoaa. Viime viikonloppuna lähdin ulos ja sanoin akalle, että voisit siivota sillä aikaa. Puhdasta oli, kun pubista tulin. Ei siihen mitään virmoja tarvita. Ruuan teko sillä vähän myöhästyi, kun siivosi, mutta kerkesinpähän ottaa ehtoneet sillä välin, kun akka värkkäsi keittiössä.
Olet kyllä miesten mies. Oliko edes hauskaa reissullas. Et muuten arvaakkaan missä vaimosi käväsee aina silloin tällöin. Mutta älä vaimoas siitä syytä, katso peiliin.
Mitä tuosta nyt pillastumaan? Akka siivoaa mielellään ja enempihän on hänen hommiaan siivoukset. Ei ne miehiltä luonnistu.
Eiköhän kyseessä ole ihan vaan joku nelikymppinen kotonaan asuva äitinsä passaama peräkammarin poika.
No onpa täällä taas asenne. Jos akka tekee meillä hälle kuuluvat työnsä, niin mitä se teille kuuluu?
Paraskin asenteesta kirjoittava...hah-hah.
Siivotkoon akat, minä en siihen puutu. Kiitos ja näkemiin.
Eli elät yksin ja sotkussa. Ole hyvä ja näkemiin.
Kun meillä emäntä alkaa siivota niin hän ajaa minut pihalle, en kuulemma ole kuin vaivoiksi siinä hommassa. No mikäpä siinä, onhan pihalla aina jotakin puuhasteltavaa.