Nimittäin siihen, että Venäjä tosiaan käyttäisi Ukrainassa ydinasetta?
Mielestäni vastatoimet olisivat ydinaseella poissuljettu vaihtoehto ja mihin se kohdistettaisiin?
Mitä mieltä asiasta vaikkapa mielipidepankki?
Miten länsi voisi vastata
7
51
Vastaukset
- Anonyymi
Tilanne olisi vaikea koska ydiniskuun vastaaja joutuisi itse vaaraan, että Venäjä käyttäisi myös ydinasetta vastatoimena.
Pattitilanne. Oliko se Yhdysvaltain puolustusministeri joka sanoi että jos rikollisvaltio alkaa pelleilemään taktisilla ydinaseilla niin Venäjän joukot Ukrainassa tuhotaan.
Siinä sivussa voisi vähän Moskovaa ja Pietaria opettaa.- Anonyymi
Tuo olisi tietysti täysin oikeutettua ja hyökkääjän joukot sekä kaluston soisi tuhottavan vaikka heti.
Se iso mutta on siinä, että miten Venäjä reagoisi tilanteeseen? Anonyymi kirjoitti:
Tuo olisi tietysti täysin oikeutettua ja hyökkääjän joukot sekä kaluston soisi tuhottavan vaikka heti.
Se iso mutta on siinä, että miten Venäjä reagoisi tilanteeseen?Tuhottu ei reagoi muuten kuin antautumalla ehdoitta.
Zelensky ja Biden ottavat sitten voitonparaatin vastaan Punaisella Torilla ja sitten onkin oikeuden vuoro mitä tulee sotarikoksiin.
- Anonyymi
Taas yks idi00tti äänessä. Länsi se sitä ydinsotaa haluaa, mutta ei oikeen vielä onnaa, kun venäjä pitäisi saada maalattua syntipukiksi.
OikeistoSosDem kirjoitti:
Jäävät Pietarin poikien uhokun suomalaiset NATO-joukot sitä tulevat valvomaan..
Siis loppuu Pietarin poikien uho kun suomalaiset NATO-joukot valvovat Neva-joen rannoilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1786545- 1481804
- 1131588
- 511310
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️47999Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢40973Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu98942Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?5869Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan242851- 41819