miksei kukaan haluaa kaupunginjohtajaksi ?
Lestanttien likainen peli paljastumassa pikkuhiljaa
lukekaa ja hämmästykää
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/ca785e12-3374-4fa1-a482-9805f9b38c31
mitähän tästä pitäisi oikein ajatella??!!
iltaLehestä kajahtaa
19
64
Vastaukset
- Anonyymi
Samahanse kuka on kunhan on vaan kepulainen
- Anonyymi
Joitakin hakemuksia oli ilmeisesti jätetty, mutta sitten vedetty pois.
- Anonyymi
Mutta JOS lestat olisivat tämän takana kuten aloittaja väitti, niin silloin voisi olettaa että lestat laittaisi kaupunginjohtajaksi jonkun oman "saarnaajansa". Käsittääkseni heillä on aika tarkka kontrolli kaikkien lahkolaisten tekemisiin, koska eräskin täällä kirjoitti että lestoissa on myös huonoja esimerkkejä, perustuen siihen että "jotkut jopa harrastavat perhesuunnittelua muilta salaa", eli olettaisin sen tarkoittavan ehkäisyn käyttöä (muilta salaa).
- Anonyymi
Miksi kukaan haluaisi sitä paska kaupunnia johtaa? Kaikkialla muualla löhtökohdat on paremmat ja urakehitystä tarjolla. Oulusta ei vaan voi ponnistaa eteenpäin saati ylemmäs.
- Anonyymi
Oulu on sisään päin lämpeävä persläpi,
- Anonyymi
Niin no viidenneksi isoin kaupunki, niin hankala siitä on enää ylös päin päästä.
- Anonyymi
Tää sama saatanan hörhö työntää nää lesta juttunsa joka ainoaan alotukseensa ja vastaa itse.lueppa tosiaan tarkasti se juttu niin huomaat ettei siellä lestat ole ehdokkaana.mitä itse paikan hakuun tulee niin en ihmettele jos ei ole kummosia hakioita Ouluun.
- Anonyymi
Joku lestojen kätyri sinne kuitenkin halutaan. Sellainen joka pelaa niiden pussiin.
Oletko sinä muuten talepaani myös? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joku lestojen kätyri sinne kuitenkin halutaan. Sellainen joka pelaa niiden pussiin.
Oletko sinä muuten talepaani myös?Kokeile onneasi ja ilmottaudu itse sinne.voit aloittaa täällä ja me muut hurraamme sinulle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kokeile onneasi ja ilmottaudu itse sinne.voit aloittaa täällä ja me muut hurraamme sinulle.
Kiitos vaan ehdotuksesta, mutta minulla on ihan omakin elämä ja arvostan sitä.
- Anonyymi
Kyllä Oulu palstalla paistaa joittenkin ihmisten pahoinvointi.
- Anonyymi
Varmaan se täälläkin paistaa. Jotkut on niin tyhmiä etteivät voi edes pahoin, vaikka heitä kusetetaan joka asiassa lestojen toimesta.
- Anonyymi
Monet vanhoillislestadiolaisten saarnaajien raiskaamat lapset voivat todennäköisesti pahoin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Monet vanhoillislestadiolaisten saarnaajien raiskaamat lapset voivat todennäköisesti pahoin.
Eikä vain vanhoillisten.
- Anonyymi
Kuten koko kaupungissa.
- Anonyymi
Lestamafian takia.
- Anonyymi
Lestat tunnistaa jopa heidän postaamista vastauksista. Ei vissiin nuppi tai ego kestä totuutta 😂
- Anonyymi
Niinhän se on. Paraneminen alkaisi kun tajuaisivat sairautensa.
- Anonyymi
mutta siis oikeesti täällä oulussa olisi paljon parantamisen varaa. mutta ainut mitä täällä on faktaa että tiettyjen ihmis ja kansanryhmien välillä on todella syvät kuilut. ja se johtuu siittä samasta mistä aloituksessaki mainitaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m724234Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o983675Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363379- 512920
- 402408
Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182379Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest222112- 231736
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami141577Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?331552