Tuote maksoi netissä ja sähköpostissa € 10,45 arvonlisäverolla,
postikuluineen Order total € 11,71 .
Nordean kortissa veloitus on 12,00 euroa.
------------------------------------------------------------------
Tuote maksoi netissä ja sähköpostissa € 30,24 arvonlisäverolla
postikuluineen Order total € 32,12.
Nordea kortissa veloitus 32.85 euroa.
------------------------------------------------------
Olisiko kyse että veloitetaan sittenkin eri päivänä ja aina euron arvo laskee.
Luottolaskuun tulee kyllä heti summa/veloitus ja Nordea Wallettiin, summia en kyllä nyt voi tarkistaa.
Kortti Nordean kulta. Kauppa aliexpress.com/
Luottokortin ja ostoksen summa on eri, Nordea
4
200
Vastaukset 4
- Anonyymi
Kai se välittäjäkin omansa ottaa. Luuletko että raha kulkee ilmaiseksi? Jos luulet niin ala kuljettaa itse päivät pitkät toisten rahoja ILMAISEKSI.
- Anonyymi
PayPalilla on aina samat summat teen sillä monin verroin enemmän ostoksia.
- Anonyymi
Niin!
Kyllä se noin on mutta toisaalta kulut pitäisi olla hinnassa ja toimituskulut ja vaihtoehdot ilmoitetaan aina erikseen. Kyllähän erämaksu vaihtoehdot on usein ilmoitettu. Esim. 11,50€ maksava tuote ensimmäisessä erässä kuluitta tai 3,50€ minkä jälkeen seuraavissa erissä esim. euron palkkio. Mutta kuka helvetti ottaa esim. 20€ tavaraa erissä. Itse ostin kalliin puhelimen pitkällä kuluttomalla maksuajalla, mutta silti minimoin maksuaikaa niin lyhyeksi kuin on järkevää! Parashan olisi maksaa käteisellä eli yhdellä laskulla.
- Anonyymi
Oletko ostanut kuitenkin dollarihinnalla?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 39665
- 86638
Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s31580Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.16578Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?37523Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?49511- 34502
Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?62495- 63491
- 68479