tätä mietin... välillä vaikutat hieman iholle, mutta toisaalta taas et.
Oletkohan nainen ujo vai etkö pidä seurastani
Anonyymi-ap
851286
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 85
Vanhimmat
Ujolle piti kirjoittaa eikä iholle...
Ihmettilinkin että tuleeko joku nainen välillä ihan iholle saakka 😂
Toisinaan hyvinkin lähelle ihan iholle ei aina välttis kehtaa tul jos ei ole kyseessä ahdas tila
Mä haluaisin yhden todella lähelle ahtaassa tilassa. Taidan ensi kerran vahingossa koskea sitä miestä.
Riippuu kenestä puhutaan?
Eräästä kauniista ja mielenkiintoisesta naisesta.
No niitähän on Suomi pullollaan.Hyvät tuntomerkit sulla😂
Mikä hänestä tekee mielenkiintoisen? Siis ihan haluan vaan tietää mikä saa naisen miehen silmissä mielenkiintoiseksi. Pelkkä ulkonäkö se ei voi olla. Luonteessa jotain?
-n sivusta
Sitä on vaikea selittää. Kokonaisuus olisi varmaan lähempänä sitä.
Se on vaan jännä, että vaikka maailma on täynnä kauniita ihmisiä niin vain osaan ihastuu. Olisi kyllä kiva tietää mikä se vetovoima on.
Moni muukin maa ei ihmisikä noilla tiedoilla riitä
Ulkonäkö usein herättää vain uteliaisuuden jos ny sattuu etsimään muuta kuin yhdenillan huvia panoa kivaa mitä sanaa kuka tästä toiminnasta tykkääkin käyttää
Mä ihastunut kauniiseen naiseen lähes aina mu se ei tarkoita silti ettäkö ulkonäön mukaan kyseistä ihmistä edes haluaisin laskea lähelleni omalla kohdallani si taas voidakseni tietää haluanko edes kaveruutta tai ystävyyttä enempää pitäisi tutustua paremmin
Pidän! Pyristelen irti suuresta häpeän tunteesta. Se kumpuaa todella syvältä ja menneistä. Välillä se on niin pinnalla, että on vaikea olla vuorovaikutuksessa. Etenkin kun pidän sinusta niin paljon.
En vaan tiedä mitä minusta ajattelen. En halua tunkeutua seuraan, jossa en ole toivottu.
*ajattelet
Hän on kyllä toivottua seuraa. Hän on sitä mitä olen pitkään etsinyt.
Oletko varma kun olet etsinyt ettet vain ole luonut itse itsellesi mielessäsi kaunista mielikuvaa jostain kauniista unelmasta haaveesta jos näin niin on hyvin mahdollista että tuotat itse itsellesi pettymyksen mitä sinä itse kaipaat elämääsi ei niinkään mitä koet haluavasi tai tarvitsevasi
Mä en ole ujo, mutta en halua tehdä numeroa itsestäni tai tungetella. Olen myös introvertti. Tulen hyvin ihmisten kanssa toimeen, mutta viihdyn hyvin yksinkin.
Kuinka sua olisi helpointa lähestyä tuo että viihtyy hyvin yksinkin tekee monelle vaikeaksi lähestyä tämän tiedän itse omasta kokemuksesta
Tulet vain luokse ja kysyt vaiks onks kivaa vaiko tosi kivaa. Ei paljon vaadita.
Minä olen ujo. Se näkyy erityisesti minulle "tuntemattomien" ihmisten seurassa. Esim. Töissä, voin kyllä puhua töihin liittyvistä asioista ihan ok, siinä se ujous ei ehkä näy. Mutta sitten jos pitäisi keskustella tutustumis mielessä/ muuten vain "tuntemattomille", niin siinä se iskee pahiten. Kun ei yhtään tiedä, että mitä/miten puhua/olla...
Erikoista tässä on myös se, että kaikki kaverit sanoo aina, että minä en olisi ujo. Mikä on minusta erikoista, että miten sen sitten osaan heiltä peittää.
Sen voi aloittaa ihan vain vaikka olemalla on olemassa myöskin ihan tervettä uteliaisuutta se voi taas olla tungettelevaa uteliaisuutta monen kohdalla kysellä suhde asioista ja muista ainakin ennen kuin on luottamus ja itse olen rehellisesti vastannu aina kysyttäessä joidenkin on tässä kohti hyvä katsoa ettei ny ihan toista kuitee loukkaa tarkoituksen mukaisesti ainakaan utelias mitä toinen tekee työkseen kuinka keskustelun avaus tähän riippuu aina siitä missä millaisessa ympäristössä on
Ne tunteet voi olla vahvat vaikuttaa lähellä.
Miten tämä ujous ilmenee?
Hän on aika hiljainen. Välillä tulee mieleen, ettei halua jutella.
Vilkuileeko? Hymyileekö kun näkee sinut? Hymyileekö sun typerille jutuille? Nämä näkisin positiivisessa valossa.
Ei nosta katsettaan puhelimelta? Ei yritä ottaa mitään kontaktia (katse maahassa/puhelimen näytöllä)? Löytää nopeasti tekosyyn poistua tai poistuu vaan paikalta? Haluaa todennäköisesti olla vaan rauhassa.
Olen nähnyt hänen katsovan välillä. Hymyilystä vaikea sanoa.
Jos koittaa peitellä tunteita niin ei hymyile koko ajan ja vältääkin sitä. Se on vaan sellainen spontaani, nopea hymy mikä tapahtuu kun näkee henkilön josta pitää eikä sitä voi estää.
Tiedän...maski peittää sen hymyn. Katso silmiini seuraavan kerran, niin näet silmieni hymyilevän kun nään sinut.
Katsellaan seuraavaksi, kun nähdään.
Sellai pieni kiva piilovittuilu on omaharrastukseni näkee osaako toinen nauraa itselleen
Muista välillä vähän siirtää maskia pois suun ja nenän edestä töissä itellä silloi kun tiukat nuo ohjeistukset ni jo muutaman tunnin jälkei Alko jomottaa päätä kun sitä paperista happinaamariä piti epäpuhtauksien suodattaja sitä pystyisi ryöstön yhdessä käyttää toki vaikeuttaa tunnistusta kun ei näy kun silmät mu hyvällä teknologialla ei pitäisi poliisiltakaan viedä kui hetken kauemmin kun näkyy kok sielien alue hiihtomaski oli ennen muinoin kai siitä parempi et siitä ei sillai selvästi voinu mitenkään erottaa kuin korkeintaan silmien värin
Minäkin harrastan tätä joskus. Omaan kyllä hieman tuhman huumorintajun myöskin.
-n sivusta
Me nähdään liian harvoin. Sun kuuma vartalo saa minut mykäksi.
Ei onneksi ol kui ihan tällainen normaali kuuma voi toki olla silloi kun hikoilen mu hikoilen sen verran reilusti varsinkin kesäaikaan et saattaa olla peitto hiestä märkä ristiselän kohdalta aamulla kun herää
Minä olen ujo ja puhun esim: työpaikallani ”vieraille” enemmän kahdenkesken kuin porukassa. Silloin yleensä kuuntelen mitä muut puhuu..
Eli ei tarkoita välttämättä etteikö olisi kiinnostunut. Toki siitä voi päätellä jotain jos ei ikinä vaikka katsoisi sinua. (Ellei ole sitten todella ujo tapaus) Minä käyttäydyn mielenkiintoisen ihmisen edessä niin että välttelen enemmän katsekontaktia muuten muutun tomaatiksi. 🥰 muutenhan hän huomaisi että olen ihan pihkassa häneen.
Se on vai ihastusta ei sitä pitäisi kokea tarvitsevansa häpeillä se helpottaa vai toiselle sitä lähestymistä kun näkee selvästi että olet kiinnostunut
Laitas naisen kirjain nii karsiutuu turhat pois?
No ei kyllä karsi. Laittaa hän sitten minkä kirjaimen tahansa, niin niitä kirjaimia täältä löytyy joka tapauksessa.
Olen mies sinun seurassasi ujo, koska olen ihastunut. Ehkä vähän jo rentoutunut kuitenkin ajan myötä. Ihanaa kun olet välillä kertonut itsestäsi jotain, saat tuntemaan että jotain kiinnostusta on ja se on kyllä molemmin puoleista. Ehkä jokin kerta uskallan ehdottaa tapaamista vapaa-ajalla kun sinä et sitä ole tehnyt.
Ollaanko molemmat vapaat tekemään mitä tahdotaan? Vai löytyykö mutkia matkassa?
Mutka on säilössä
Ollaan vapaat tai niin ainakin sinusta oletan. Vähän voi olla mutkia matkassa. Tai sanotaanko näin, että asiat eivät ehkä ole aivan yksiselittäisiä.
Sehän tuli jo viimeksi selväksi että ei paljon muita tarvitse miettiä...
Jos minulta kysytään, niin niitä pieniä esteitä on. Ainakin minun puolelta. En toisesta puolesta ole varma.
Suutuitko? Anteeksi!
En suuttunut, todellakaan. Se on vaan positiivista.
Sitte kun kummastakin tuntuu siltä ei pidä painostaa toista laittaa aina pieniä vihjeitä kirjoitellessaan eikä jää kärsimättömänä odottamaan vastausta vaan nauttii siitä kirjoittelusta kyllä se toinen ne vihjeet sieltä jossai kohti hokaa
Mitä tässä tarkoitetaan seurustelua vai jotain muuta
Ysimillinen vai jokin muu mutka
Esteitähän on elämässä aina jos antaa esteen lannistaa ni kannattaako edes yrittää
Onko tähän ketjuun pakko muidenkin kommentoida menee ihan sekaisin.. ei tiedä varmaksi sanoa oletko se juuri hän?
Miksi sinä kuvittelet olevasi tarinan nainen? 🤣
Miksi sinä kuvittelet, että tuo kommentoija olisi kukaan nainen?😉 Sama ukkeli projisoimassa ja sulla veto myös lopussa ns
Riippuu niin paljon ihmisestä ja tilanteesta. Olen ujo ja isommassa porukassa tunnen välillä oloni vieraaksi. Mielelläni kuitenkin seuraan keskustelua vaikka en välttämättä äänessä olekaan.
Kahdestaan on toisin. Jos toisesta tulee "turvallinen" olo tai tunnen, että ollaan samalla aaltopituudella, rentoudun ja voin avautua henkilökohtaisistakin asioista. Ensivaikutelma minusta voi olla hiljainen ja arka. Mutta kun minuun tutustuu, löytyy myös se huumorintajuinen ja leikkisä puoli.
Pinta kosketus herättää mielenkiinnon tutustua paremmin oikeanlaiselle ihmiselle kysymyksistähän ain huomaa onko toinen vaivautunut lukemaan koko tekstiä
Näettekö päivittäin vai vähän harvemmin?
T.yksi joka on ujo, mutta ei kuitenkaan ole
Kenenkä kanssa naapureitani ohimennen moikkaan päivittäin jos satutaan näkemään
Ei ole kukaan ollut seurassa.
Haaveilet pääseväsi iholle 😊
Kenen iholle ei käy kieltäminen ja vähän tekemään jotakin muutakin😚😘
Nähtiinkö viime viikolla?
voi sinua raukkaa se ei usko mitaan koita pysyä lujana
Me taidettiin nähdä?🤔
Ainakin moikattiin...
Viikko sitten?
Nähtiin ja juteltiin tovi
Voi olla voi olla että ei ei voi tietää
En ole sitten sama.
Ja tuo taas ei ollut se joka sanoi "ainakin moikattiin"
Ke vähän tarinoitiin.
Saattoi olla perjantai.
Nainen ei tuosta tunnista itseään jokin erityinen juttu jos on oikea nainen osaa kertoa sulle mahdollisesti yksityisesti jotain kautta tarkempia yksityiskohtia että itse tunnistat jos näin tätä kautta yhteyttä yrittää
No nyt tunnistaa🙈
Sit vaan privaa, saattaa olla vuosisadan rakkaustarina . Ihanaa jos kaipaavat löytää toisensa ♥️
Miten voi tunnistaa, kun tuossa on monta vastaajaa. Ei tiedä kuka on kenellekkin vastannut.
No jotenkin nyt vaan tunnistaa..
Tiedät pitääkö kaverisi sinusta? Tottakai tiedät.
Tiedät siis myös pitääkö tämä nainen sinusta, ei hän ole ihmisiä erikoisempi. Siitä onko syvempiä tunteita ei voi tietää muutakuin tutustumalla.
Kiitos vinkeistä ne oli hyviä🤣 saatan olla hyvinkin tomaattina muutaman päivän. Mut ei anneta sen häiritä. ☺️
Näkikö AP tänään naista?
Näki☺️ Ja jutteli.. ujo oli aika hiljaa..😊😊
Se on kiva, että joku vastailee minun puolestani. Kyllä näin hänet.
Hauskaa iltaa sulle -ap 🔥🔥🔥
Kiitos samoin...