Vexve-areena oli ihan ok lentopalloilijoille. Sitten olisi jo luullut olevan uimahallin vuoro. Mutta ei Varilan koulun yhteyteen tehtiin mammuttihalli lentopalloilijoille. Mahtuu kolme lentopallokenttää poikittain. Koulu olisi pärjännyt puolet pienemmällä. Nyt aiotaan rakentaa Sylväälle uusi halli ja sinnekin riittäisi pienenpi. Mutta katsokaapa, kun sinne tehdään jo kolmas mammuttihalli, että jotkut saavat plätkytellä lentopalloa. Miljoonia menee pienen eliitin liikkumiseen. Koska tulee lapsille, vanhuksille, liikuntaesteisille jne jotakin tähän kylään. Olisi jo aika!
Lisää palloiluhalleja
6
103
Vastaukset
- Anonyymi
Mistä sinä tiedät millaisen hallin ne koululaiset tarvitsevat?
- Anonyymi
Mistä minä tiedän? Kymmenien vuosien kokemuksella. Sen minä tiedän.
Mistä sinä mitään tiedät!
- Anonyymi
Kai ne koululaiset haluavat liikkua niin suuressa kun rahkeet rakentaa riittävät. Mutta Lentopallo edellä mennään. Uimahallia emme saa koskaan!
- Anonyymi
Yhdelle täysmittaiselle säbäkentälle mahtuu kolme lentopallokenttää poikittain. Siksi Vareliuksessa on kolme lentopallokenttää. Olisihan se nyt ollut tyhmää jättää viivat maalamatta ja pelata siellä vaan sählyä.
- Anonyymi
Saman kokoinen sali kuin aiemmin Varilassa olisi riittänyt oikein mainiosti myös opettajien mielestä. Nyt näihin isoihin halleihin sutataan miljoonia. Seuraavaksi Sylväälle. Koska tavallinen tallaaja saa uimahallinsa.
- Anonyymi
Johonkin näistä uusista lentopalloiluhalleista pitäisi varata yhden lentopallokentän kokoinen alue uimareille.
Ei olisi iso asia kaivaa lentopallokentän kokoinen alue ylös, valaa siihen reunamuuri ja siihen seiniin kaakelit. Sitten laskea uimavesi sisälle.
Sastamala saisi lopultakin sen uimhalaiin jota on 62 vuotta nyt mietitty ja jarrutettu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.733414Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91901Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2241279- 1331127
- 1001033
- 60964
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil68961Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6925- 84899
- 34830