Kyllästynyt

Anonyymi-ap

Olen kyllästynyt Niinistön jatkuvaan "esille" oloon. jospa joku muu presidentti olisi ollut jatkuvasti esillä niin kyllä toimittajat olisivat hänet teilanneet. Kukaan ei kyseen alaista onko hänen aina oltava esillä. Muuten ei tämä Natoon liittyminen ole ollenkaan Niinistön ansiota, kansa tämän sai aikaan. Nyt Niinistö on kuin olisi tehnyt suurenkin urotyön. Muistan sen ajan jolloin Niinistö oli ministerinä, kyllä köyhät sai "kyytiä". Onko kukaan kertaakaan huomannut että Presidentti olisi ottanut kantaa köyhien puolesta ? Minä en ainakaan.

13

80

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nythän on niin...... Meille on ensiarvoisen tärkeää olla Usan buudeleita. Ohjeet otamme välikäden kautta EU:lta.

      • Anonyymi

        Gyu


      • Anonyymi

        Olen bideninkin kaveri.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Gyu

        Tukea Islannista.


      • Anonyymi

        Opastus olisi paikallaan.


    • Anonyymi

      Minusta Saulin tulee antaa nyt esiintyä vaikka ansiot olisi Sannan: Vanhuksen olemuksessa alkaa olla jo jälleen hiukan lastakin, kujeileva virnistelevä iloinen vanhus on omaisillekin helpompi kuin ilkeä diktaattorimainen päällepäsmäri. Silti olen sitämieltä jotta Niinistö tulisi mitä pikenmin päästää eläkkeelle hän on sen ansainnut ja tulee saada nauttia nuorikostaan ja lapsesta . Sopivia ehdokaista pressan toimeen on jo useampikin framilla uskoisin jottei tämmöistä intersexonalitista feminististä maata voi johtaa kuin nainen, toivotaan jotta Sanna asettuu ehdolle Tytti. olisi tietty toinen onhan hän enempi saksalaisen ylimyksen oloinenkin ja bryselissä olisi heil Hautala ehkä sopiva?

      • Anonyymi

        Matkamies.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Matkamies.

        Tukea Liettuasta.


    • Anonyymi

      Tyhjänpäiväistä

    • Anonyymi

      Hyvä aloittaja! Oletkohan nyt ihan kartalla tapahtuneista asioista ja toiseksi, mediahan presidenttiä julkisuudessa pitää ja nyt tilanteen ollessa tämä, niin oikeasta aiheestakin!

      • Anonyymi

        Onkohan se Aarosta kivaa, kun iskän kuvia on lehdissä ja televisiossa?


    • Anonyymi

      Tälle kaudelle sattui kansainvälinen kriisi: sota Euroopassa. Presidentti ei ole mikään sometähti, hän tekee työtään. Media seuraa, koska se on Suomelle merkityksellistä.

      Usko pois, mieluummin työskentelisi ilman perässä kulkevia reportterilaumoja!

      Minua taas ahdistaa Venäjän hyökkäys jopa niin paljon että en pysty seuraamaan sitä kovin aktiivisesti! Sinäkin voi valita, mitä katsot!

    • Anonyymi

      Matkoista pitää kertoa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      92
      6350
    2. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      321
      5697
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      58
      3467
    4. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      12
      3325
    5. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      106
      2759
    6. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      12
      1747
    7. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      21
      1730
    8. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      18
      1614
    9. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      188
      1214
    10. Toksinen ja negatiivinen kansa

      Samaan muottiin valetut
      Suomussalmi
      92
      1145
    Aihe