Uutisten mukaan taksihomma on aivan rikki. Koko ammatti on pilaantunut. Miksi?
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/f1887d19-46d4-499f-8719-cac0bd908696
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/f1887d19-46d4-499f-8719-cac0bd908696
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Perneri Sipilän hallituksessa ajoi taksiuudistusta kuin käärmettä piippuun. Siinä syylliset.
Kepulta menee kaikki päin peetä, siksi on hyvä kun kannatuksensa on romatanut.
Harakka korjasi sen tällaiseksi. Ollut Harakka tämän kauden herra ja hidalko. Sannakin biletti alkuun liikenneministerinä. Tuskin jäliltään voi muuta odottaakaan. Harakan mallissa 2000 taksia lopetti, saavutus sinänsä ! Tottakai sossuilla oma tekokin muitten vika.
Sen minkä Perämeri pilasi,sen nykyhallitus korjasi.
Meinaatko palstapölhö, että ne verot jäävät maksamatta nykyisestä liikenneministeristä johtuen? Hänhän on ministeriönsä kanssa tehnyt nimenomaan yhteistyössä Taksiliiton kanssa tarpeellisia kiristyksiä, jotta pystyttäisiin alaa paremmin valvomaan Sipilä/Bernerin jälkeenjättämiltään aivopieruilta. Eikö se olekaan itse taksiyrittäjä, joka veronsa jättää pystyyn?
Voi luoja tuota hömelyyttäsi!
Nomen omaan Harakasta johtuu 2000 taksin lopetus. Ei voi syitä vyöryttää taka hallituksille. Kun uusi hallitus aina korjaa ja muuttaa jos muutettavaa ja korjattavaa on. Eikä jäädä laillasi itkeä vollottomaan toimettomana, että se teki noin ja näin, ja en osaa korjat.
Kukakohan tuon taksiuudistuksen oikein tekikään?
Kiitos perskeko paskasta taksilaista, nyt korjaillaan, siihen liittyen 2000 uutta, innovatiivista "yrittäjää menetti lupansa.
1. 500 ei tenttinyt tai saanut läpi.
2. 1500 , ei y-tunnus puuttuu.
3. 46 bannattiin kun yrittivät filunkia kokeessa.
Persuja tietysti jurppii, kun eivät tiedä alasta mitään, mutta aina kaikki on nykyään demareiden vika.
Halpistakseja haluttiin, mutta hinnat ovat nousseet.