Mitähän sitä keksis

Tyhjän sunnuntain iloksi. Ystävät on tahoillaan, perhettä ei ole. Eikä ole edes ketä kaivata.
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Älä sure. Yksin elävän ihmisen elämää ei ymmärrä kuin toinen yksinelävä. Kannustan kuoroon tai käsityöryhmään liittymistä. Itse hautaudun helposti kotiin, mutta radiosta tulee kivaa ohjelmaa. Sitten pyrin oman jaksamisen rajoissa tapaamaan ystäviä ja sukulaisia. Jos mulla ei olisi heitä, hankkisin treffipalstoilta tai baarista kavereita. Esim. löysin baarista yhden kaverin bändistä, johon menin soittamaan.

Äänestä

Käret ristiin ja luojaasi kiität että olet vielä henkissä!😇😇

Äänestä
  • En ole kyl uskonnollinen.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    En ole kyl uskonnollinen.

    No sekin valinta lisää yksinäisyyttä. Mene kirkkoon kuuntelemaan. On se tekemistä sekin ja on mahdollisuus löytää elämään sisältöä.
    Kirkossa voi käydä vaikka ei ole uskonnollinen.
    Ihan vaan samaan tapaan kun ravintolaan syömään, kirjastoon lukemaan, kirkkoon kuuntelemaan jne. Ei tarvitse ottaa osaa sen enempää. Kävelee ja seurailee.
    Se on mun juttu. Olen silloin tällöin jopa käynyt hautausmaalla kävelyllä. Kaunis puistomainen ympäristö ja ihmisiä, jotka surevat, muistelevat tai muuten vaan puuhailevat.

    Äänestä

Lunta lapioimaan siitä niin voivottelut unohtuu!

Äänestä
  • Ei ole lunta..

    Äänestä

Äläkä sano ettei ole lunta , kaikilla on lunta !

Äänestä
  • terveisin L-SDP .

    Äänestä

  • Ei ole lunta..

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Ei ole lunta..

    On pohjoisessa lunta.

    Äänestä

Lenkki ulkona, kirjan lukemista, joku hyvä sarja tai elokuva, musiikin kuuntelua tms. Kun asuu yksin voi laulaa ja tanssia mukana surutta musiikkia kuunnellessa. Kukaan ei häiriinny (paitsi naapurit).

Äänestä
  • Minä jopa teen musiikkia. Tai en tee, mutta sovellan ja yhdistelen sitä sun tätä yhteen. Sain tänään valmiiksi biisin nimeltä Burning universe, vaikkei sitä ole edes virallisesti olemassa. Goa-trancea <3. Omat kipaleet ovat jopa parempia kuin viralliset, jo olemassa olevat biisit. Viehän se aikaa ja vaivaa mutta on se sen arvoistakin.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Minä jopa teen musiikkia. Tai en tee, mutta sovellan ja yhdistelen sitä sun tätä yhteen. Sain tänään valmiiksi biisin nimeltä Burning universe, vaikkei sitä ole edes virallisesti olemassa. Goa-trancea <3. Omat kipaleet ovat jopa parempia kuin viralliset, jo olemassa olevat biisit. Viehän se aikaa ja vaivaa mutta on se sen arvoistakin.

    Kuulostaa hienolta. Musikaalisuus on lahja.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tyhjän sunnuntain iloksi. Ystävät on tahoillaan, perhettä ei ole. Eikä ole edes ketä kaivata.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu