USAn huomisissa vaaleissa on kaksi mahdollista lopputulosta:
1. Persujen ihannoimat Trumpistit voittavat, mikä johtaa USAn Ukrainalle antaman aseavun leikkaamiseen sekä tuo uusia mutkia matkaan Suomen Nato-jäsenyydelle, ja lopulta voi johtaa jopa Suomen turvallisuuden heikkenemiseen.
2. Persujen halveksimat oikeasti isänmaalliset maltilliset republikaanit ja demokraatit voittavat, mikä takaa jatkossakin USAn aseavun Ukrainalle eikä tuo mutkia matkaan Suomen Nato-jäsenyydelle.
Kumpaa lopputulosta te persut oikeasti toivotte? Persujen kanta?
1. Persujen ihannoimat Trumpistit voittavat, mikä johtaa USAn Ukrainalle antaman aseavun leikkaamiseen sekä tuo uusia mutkia matkaan Suomen Nato-jäsenyydelle, ja lopulta voi johtaa jopa Suomen turvallisuuden heikkenemiseen.
2. Persujen halveksimat oikeasti isänmaalliset maltilliset republikaanit ja demokraatit voittavat, mikä takaa jatkossakin USAn aseavun Ukrainalle eikä tuo mutkia matkaan Suomen Nato-jäsenyydelle.
Kumpaa lopputulosta te persut oikeasti toivotte? Persujen kanta?
Vastaukset 45
Vanhimmat
Että tämä Sanna Mariinin hallitus hajoaa,
Sitä ei kysytty. Pyydettiin valitsemaan kahdesta vaihtoehdosta.
Kyllä hajoaa.
Jotenkin ei yllättänyt yhtään, ettei persu kyennyt vastaamaan esitettyyn kysymykseen pysymällä aihepiirissä :)
Kysymys vasuharharasistinen, liperaalit HALUAA että eu kantaa vastuunsa kuluista, suomi ainut joka siihen pystyy 2% pk, ota selvää ennen kuin valetta lykkäät.
Mitä mieltä tuosta pimityksestä ?
https://yle.fi/uutiset/74-20001277
Persu taas panettelemassa kun muuhun ei pysty. Häpeä haittaasi.
Sinun elämäsihän ei ole muuta kuin täynnä pelkkiä pimityksiä? Jatkuvaa urveltamista.
Uskooko joku että vallitseva maailman tila on pysyvä, aina tapahtuu muutoksia, hyviä ja huonoja. Olen itse ps jäsen enkä koskaan kannattanut Trumpia ja hänen äänestäjiään eikä kukaan perussuomalaisista ihaile kyseistä porukkaa.
Useat persut ihailevat Trumppia ja trumpisteja, ihan kansanedustajia ja itse mestaria myöden. Joten älä valehtele persu.
Ei vai? Tässäpä yksi esimerkki ja vieläpä puolueen näkyvimpiä henkilöitä.
"Laura Huhtasaari ehdottaa vuoden 2021 Nobelin rauhanpalkintoa Donald Trumpille"
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006666845.html
Kyllä vasusuvakko tietää, elinikäiset elätykset suomalaisten piikkiin, ei sdp hallitus palauta yhtään laitonta.
https://yle.fi/uutiset/3-12124244
Persu taas panettelee ja harhauttaa kun muuhun ei pysty. Häpeä puolueesi aiheuttamaa haittaa!
Mitäs punatti on demulipomo Putlerin touhuista
En persu ymmärrä mitä uliset. Vastaa kysymykseen, äläkä ulise haittahöpinöitäsi.
Putler on samanlainen äärioikeistolainen natsi kuten sinä itsekin.
Työväipuolueeseen noi molemmat aluksi kuului ennen valtaansa.
https://www.hi2.fi/7-stalinin-neuvostoliitto/venajasta-tulee-neuvostoliitto/
Niinhän molemmat, Wahlroosin Nalle ja Ehrnroothin Jari olivat alunperin taistolaiskommunisteja, jotka kääntyivät jälkeenpäin kovan linjan talousoikeistolaisiksi.
Lisää tolloja esityksiä?
Mikäli kannattaa Perussuomalaisia, on ainakin kannattanut. Onko pakko olla Trumpisti ? Jos on, niin miksi ?
Ruotsin sdp ja suomen, miksi niin.
https://yle.fi/uutiset/3-12171659
Kopiopersun pihassa "äksöniä"?
Persujen mielestä Trump on parasta mitä voi olla.
Sepä se, demareiden mielestä Putin on pop.
Ensin Trump takaisin USA:n presidentiksi. Sitten Laura Huhtasaari Suomen presidentiksi. Siinä ratkeaa monta ongelmaa. Esimerkiksi ilmastonmuutosta ei sen jälkeen enää ole.
Niin, päätösvalta siirtyisi helluntailaisille ja sisulaisille. Olisi karua elämänmenoa tiedossa sen jälkeen Suomessa. Hyh hyh...
Mitä tekee vasuhallitus HUHHHUUUU.
Persu-ulinaa tuokin viesti. Pelkkää typerää tyhjyyttä. Häpeä haittaasi!
Äitisi häpeää.
Ei tule persuilta yhtäkään järkevää vastausta tähän kyselyyn. Kokonaisuutena tämä osoittaa hyvin sen minkälainen paska-aate heidän edustamansa oikeistopopulismi on.
Vastaan vaikka en ole persujen jäsen, äänestän heitä kyllä. Onko demokratian vastaista äänestää sitä puoluetta jota haluaa? Mikä tekee vasemmistoa äänestäneestä paremman äänestäjän ja eikö kaikki puolueet käy vaalikampanjaa tarkoituksena manipuloida äänestäjiä?
On äänestäjien halveksuntaa olettaa että ovat kyvyttömiä tekemään itsenäistä päätöstä.
Haittaisänmaallisilta kyselet kumpaa kannattavat😂
Demulit haittaisänmaallisia venäläisiä.
Trump sanoo kommareille ja mamuille ei. Selkeä valinta.
Kiitos vastauksesta. Siis persut kannattavat Venäjän sotilaallista voittoa Ukrainassa ja Suomen turvallisuustilanteen heikkenemistä. Hyvä tietää persujen kanta. Kiitos.
Sanoiko se niin? Idiootti.
Amerikan kansa haluaa suureksi jälleen. Raha käytetään oman maan eliitin hyväksi. Nyt loppuu rahan jako saamattomalle euroopalle.
Miksiköhän tämä vähä-älyinen viherpuninkki on jatkuvasti kiinnostunut persujen kannasta milloin mihinkin, tuomatta kuitenkaan omaa kantaansa esille
Sotilas????
Älä panettele persu! Vastaa kysymykseen ja häpeä puolueesi ja haitta-aatteesi aiheuttamaa haittaa isänmaallemme.
Vastaan kysymykseen, aivan sama mitä USA:n vaaleissa tapahtuu, ei kiinnosta pätkääkään, ollaan Suomessa, ymmärristkö?
Viherkommarilla keittää, äitisi häpeää sinua, menisit vaikka töihin muita kiusaamasta haittaisänmaallinen hölmö.
Miksi minun, isänmaallisen, totuutta, vapautta ja demokratiaa puolustavan ihmisen pitäisi hävetä? Persut ovat minun vastakohtiani ja toki heidän jos joidenkin pitää hävetä.
Persut ovat vastakohtiasi....Herralle kiitos siitä.
Ei puututa mitenkään toisten maiden sisäisiin asioihin. Kerrotaan vain lopputulos ja sillä selvä. Mitä se jollekin ylelle kuuluu vääntää vasurimyönteiseksi kaikkea.
Kysymys aloittajalle? Oletko koulukiusattu etkä osannut puolustaa itseäsi? Koulukiusatuista tulee vanhemmiten itse kiusaajia juurikin somen välityksellä. Kiusaatko myös perhettäsi? Apuakin on saatavilla.
Sinä addick se jaksat vttuilla avauksille ja viesteille jotka olet kirjoittanut itse..Kohta 20 vuotta putkeen.