Onko kellään kokemuksia tästä "Viviscal"-merkkisestä luontaistuotteesta, jota kaljuuntumisen estämiseen mainostetaan?
kokemuksia Viviscal?
royz
62183
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Juu, ei kannata rahojaan tuhlata.
Kokemuksia on nourkrinista, joka on samaa tavaraa kuin viviscal, vain eri kauppanimellä.
Oma kokemukseni: kaksi tablettia päivässä kasvatti jonkin verran ohimoilleni uutta hiusta. Kuitenkin se on todella kallista hommaa pitkän päälle. Enkä ole varma, kestääkö teho kovinkaan pitkään, vai antaako tuote vain hiukan lisäaikaa.
Pari viikkoa sitten ostin itse rogainea, joka on kuulemma tehokkaampaa ja itselläni myös halvempaa, koska ohimoille sitä ei kulu kovin paljoa. Toivottavasti tehoaa.
rahat menetät vaan..ite käytin 3 kk eikä mitää tapahtunu..terveellisellä ruokavaliolla pääsee parempiin tuloksiin..lisäravinteeksi kalanmaksaöljyä, merilevätablettejä ja joku purkki mis ravinteet kynsien ihon ja hiusten elinvoimalle
Viviscalia tulee käsittääkseni käyttää 6-8 kk ennen kuin tulokset näkyy.
Niinpä käytin, ei mtään havaittavaa tulosta
Minulla loppui hiustenlähtö muutamassa kuukaudessa. Kokeilin ehnkä puolisen vuotta, välissä otin vain yhden tabun päivässä ja hoitonestettä ja shamboota käytin silloin tällöin. Ja ehkäpä uutta hiuskasvustoakin saattoi tulla vähän. Rahattomuuden takia en voinut jatkaa "hoitokokeiluani".
En tiedä, että vaikuttiko tuo Viviscal vai oliko tuo vain yhteen sattumien summa, että Viviscal- kokeilu ajoittui ajankohtaan jolloin hiustenlähtö olisi lakannut joka tapauksessa.