Ei luonto eikä ihmiset vaan tie jota myöten pääsee nopeaan ohi tuosta kylästä jotka kaupungiksikkin joku kutsuu. Nopeusrajoitus täytyisi muuttaa 120 km/h jotta ei tarvisi katsella kurjuutta ja happamia naamoja. Onni ettei tarvii joka viikko kulkea ohi.
Parasta pudasjärvellä
16
885
Vastaukset
- Anonyymi
Kiitos kommentistasi. Kovasti kannustamme sinua elämässä eteenpäin.
Oliko jopa niin, että ajattelit hankkia lisäkoulutusta lähitulevaisuudessa?
t: äikän ope- Anonyymi
Ja mitenkähän tämä liittyy kommentoimaasi kirjoitukseen? Laitappa lasit päähäsi jotta näet mihin vastaat. Etkä kyllä mikään ope ole,ennen toope.
- Anonyymi
Parasta ovat nuo hoikat tummat kaunottaret joita näkee kauppojen ruokajonoissa. Paikallisten naisten kannattais ottaa oppia eikä lihottaa itseään tuolla tavoin.
- Anonyymi
Kansainvälinen tuulahdus Afrikasta eroittaa Pudasjärven muista alueen kunnista myönteisellä tavalla.
- Anonyymi
Ottakaa paikalliset naiset mallia tulijoista; niin hoikkia tummia kaunottaria järjestään.
- Anonyymi
Ohitustie parasta.
- Anonyymi
Maailman kallein lumen auraus.
- Anonyymi
Kui?
- Anonyymi
Ohi vaan.
- Anonyymi
Parasta:
Ihanat avoimet, vieraanvaraiset, rehelliset, suoraselkäiset ihmiset.
Nöyrät ihmiset, jotka pelastuvat vain armosta.
Ei kateutta, katkeruutta, eikä häpeän tuomaa ahdistusta ja ihmispelkoa.
Ei tarpeetonta oman rinnan röyhistelyä, eikä ruunun kiillotusta omassa päässä.
Ei kanssaihmisten arvostelua negatiivisessa valossa, eikä julkista mollaamista aiheettomasti.
Ei kuiskuttelua, eikä myöskään juoruilua, eikä perättömiä lorsailuja.
Ei suljettujen ovien ja sisäpiirien kätköissä tehtyjä koplauksia.
Ympäri maailman laajasti tunnettu, arvostettu, ylistetty, nähty, koettu, palkittu ISO-SYÖTE.
Siitä se Pudasjärvi on tehty.
UGH.. olen puhunut.- Anonyymi
jäi puuttumaan iijoin komia silta. Sillasta ollaan ylypeitä. Se on niin turvallinen kun ei tartte sivuille vilikuilla ajjaissa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
jäi puuttumaan iijoin komia silta. Sillasta ollaan ylypeitä. Se on niin turvallinen kun ei tartte sivuille vilikuilla ajjaissa.
Juuri näin!
- Anonyymi
Ei kateutta.😉
- Anonyymi
Paska kylä eikä muuksi muutu
- Anonyymi
Totta on paska paikka
- Anonyymi
Paikkaansa nähden Pudasjärvi on ihan kehittynyt paikkakunta. Kun on sata kilometriä keskustasta joka suuntaan rajoille, ei naapureista ole paljon tukea ollut. Ihan yhtä hyvä pikkukaupunki keskellä maaseutua kuin kymmenet muutkin. Kyllä tosin kuntanakin olisi voinut olla. Olisi nyt maakunnan isoimpia kirkonkyliä, josta tosin kirkko on kaukana. Paikallinen erikoisuus.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1016153
- 2123406
Näin susta unta
Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!183335Toiselle puolikkaalleni
Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j663298Niin voimakkaat tunteet
Että ajattelin hänen olevan se elämän rakkaus. Silmien edessä vikitteli toista ja hyvästelemättä hylkäs niin tyhjyys jäi162515Nainen, sinä viisas ja ymmärtäväinen
sekä hyvällä huumorintajulla varustettu. Kun kaikki muut ovat kaikonneet, vain sinä olet jäljellä. Ellet kestä kirjoituk242494Katu täyttyy askelista...
Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.282353- 2702081
Puhe on halpaa
Katso mitä hän tekee.Teot kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.Uskokaa punaisia lippuja.Hyvää yötä.441646- 251417