Ei luonto eikä ihmiset vaan tie jota myöten pääsee nopeaan ohi tuosta kylästä jotka kaupungiksikkin joku kutsuu. Nopeusrajoitus täytyisi muuttaa 120 km/h jotta ei tarvisi katsella kurjuutta ja happamia naamoja. Onni ettei tarvii joka viikko kulkea ohi.
Vastaukset 16
- Anonyymi
Kiitos kommentistasi. Kovasti kannustamme sinua elämässä eteenpäin.
Oliko jopa niin, että ajattelit hankkia lisäkoulutusta lähitulevaisuudessa?
t: äikän ope- Anonyymi
Ja mitenkähän tämä liittyy kommentoimaasi kirjoitukseen? Laitappa lasit päähäsi jotta näet mihin vastaat. Etkä kyllä mikään ope ole,ennen toope.
- Anonyymi
Parasta ovat nuo hoikat tummat kaunottaret joita näkee kauppojen ruokajonoissa. Paikallisten naisten kannattais ottaa oppia eikä lihottaa itseään tuolla tavoin.
- Anonyymi
Kansainvälinen tuulahdus Afrikasta eroittaa Pudasjärven muista alueen kunnista myönteisellä tavalla.
- Anonyymi
Ottakaa paikalliset naiset mallia tulijoista; niin hoikkia tummia kaunottaria järjestään.
- Anonyymi
Ohitustie parasta.
- Anonyymi
Maailman kallein lumen auraus.
- Anonyymi
Kui?
- Anonyymi
Ohi vaan.
- Anonyymi
Parasta:
Ihanat avoimet, vieraanvaraiset, rehelliset, suoraselkäiset ihmiset.
Nöyrät ihmiset, jotka pelastuvat vain armosta.
Ei kateutta, katkeruutta, eikä häpeän tuomaa ahdistusta ja ihmispelkoa.
Ei tarpeetonta oman rinnan röyhistelyä, eikä ruunun kiillotusta omassa päässä.
Ei kanssaihmisten arvostelua negatiivisessa valossa, eikä julkista mollaamista aiheettomasti.
Ei kuiskuttelua, eikä myöskään juoruilua, eikä perättömiä lorsailuja.
Ei suljettujen ovien ja sisäpiirien kätköissä tehtyjä koplauksia.
Ympäri maailman laajasti tunnettu, arvostettu, ylistetty, nähty, koettu, palkittu ISO-SYÖTE.
Siitä se Pudasjärvi on tehty.
UGH.. olen puhunut.- Anonyymi
jäi puuttumaan iijoin komia silta. Sillasta ollaan ylypeitä. Se on niin turvallinen kun ei tartte sivuille vilikuilla ajjaissa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
jäi puuttumaan iijoin komia silta. Sillasta ollaan ylypeitä. Se on niin turvallinen kun ei tartte sivuille vilikuilla ajjaissa.
Juuri näin!
- Anonyymi
Ei kateutta.😉
- Anonyymi
Paska kylä eikä muuksi muutu
- Anonyymi
Totta on paska paikka
- Anonyymi
Paikkaansa nähden Pudasjärvi on ihan kehittynyt paikkakunta. Kun on sata kilometriä keskustasta joka suuntaan rajoille, ei naapureista ole paljon tukea ollut. Ihan yhtä hyvä pikkukaupunki keskellä maaseutua kuin kymmenet muutkin. Kyllä tosin kuntanakin olisi voinut olla. Olisi nyt maakunnan isoimpia kirkonkyliä, josta tosin kirkko on kaukana. Paikallinen erikoisuus.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga1021270Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️89769Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35681- 47667
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja118541Lidilikö Suomussalmelle
Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat30531Ei makeat pimut sytytä
sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol32516Upeaa Google!
Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö181489Huomasitko? Elämä Lapselle -konsertti tänään suorana tv:ssä - Aika kova kattaus huippuartisteja!
Lastenklinikoiden Kummien järjestämä Elämä Lapselle -konsertti tukee Suomen viiden yliopistollisen lastensairaalan toimi23487- 59473