Moka Raahen Seudussa?

Kuinka voi lehti ilmoittaa, että tietty suku on kieltänyt verotietojensa antamisen?

Tämähän on myös salassa pidettävää tietoa, kenenkään (kaikilta sukulaisista tuskin on kirjallista lupaa tähän saatu) nimeäkään ei saa julkista, jos on sen kieltänyt.

Miten edetä?
3162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vakava asia. Polliisiin yhteyttä ehdottomasti. Tutkinta pyyntöä kehiin.

Äänestä

Raahessa on lahko.se salaa kaiken oikeilta ihmisiltä.

Äänestä

Kieltämisen lista on julkinen. Sitten verotoimistossa voi tiedot katsoa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kuinka voi lehti ilmoittaa, että tietty suku on kieltänyt verotietojensa antamisen?

Tämähän on myös salassa pidettävää tietoa, kenenkään (kaikilta sukulaisista tuskin on kirjallista lupaa tähän saatu) nimeäkään ei saa julkista, jos on sen kieltänyt.

Miten edetä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu