Täysi paniikki ryssällä. Uimakilpailu tulossa. Kaikki menee ryssältä pieleen.
Tiltut ne täällä vaan jauhaa *askaa.
Shoigu: Paetkaa Dnieprin itärannalle - H'erson luovutetaan Ukrainalle
20
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Shoigu ja Surovikin olivat kuin koomassa uutisvideolla. Kalpeita miehiä, taitaa kaulasta puristaa. Varokaa ikkunoita, tunarit.
BUHAHAHAHAAAHAAHAHAHAHAHAHAHA! - Anonyymi
Eihän se ollut alunperinkään tarkoitus pitää Hersonia. Dniepr joki tulee uudeksi rajaksi. Kaikkea p..kaa täällä kirjoitellaan ….
- Anonyymi
Miten on, hirtätkö itsesi sinä päivänä kun Ukraina ottaa Krimin takaisin itselleen?
- Anonyymi
Ainiin siihen erikoiseen sotilaalliseen operaatioon kuului se että putin lähettää miehiään ensin tapettaviksi sinne Ukrainaan. Sitten sanotaan että ei me sinne oltukaan menossa.
Joopajoo. - Anonyymi
Alunperin oli tarkoitus miehittää Ukraina. Nyt sitten raja onkin Dniepr-joella. Teidät kuitenkin ajetaan lopulta vanhan rajan taakse ja pois myös Krimiltä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ainiin siihen erikoiseen sotilaalliseen operaatioon kuului se että putin lähettää miehiään ensin tapettaviksi sinne Ukrainaan. Sitten sanotaan että ei me sinne oltukaan menossa.
Joopajoo.Kummallista, että se Hersonin "varapäällikkö", joka lauloi videolla panssariajeluistaan ympäri maailman sattui kuolemaan eilen, kun kuorma-auto ajoi hän päälleen. Sama kohtalo on ollut lähes kaikilla mielikuvitustasavaltojen "päälliköillä".
Hyödyllisten idioottien kohtalo voi koskea myös eräitä suomalaisia propagandapellejä. Alan vaihto ajoissa on joskus hyvä valinta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kummallista, että se Hersonin "varapäällikkö", joka lauloi videolla panssariajeluistaan ympäri maailman sattui kuolemaan eilen, kun kuorma-auto ajoi hän päälleen. Sama kohtalo on ollut lähes kaikilla mielikuvitustasavaltojen "päälliköillä".
Hyödyllisten idioottien kohtalo voi koskea myös eräitä suomalaisia propagandapellejä. Alan vaihto ajoissa on joskus hyvä valinta.Mahtavaa rotat tappaa toisiaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miten on, hirtätkö itsesi sinä päivänä kun Ukraina ottaa Krimin takaisin itselleen?
Varmaan menee hirteen johtajansa Putinin puolesta, samanlaisia saastoja molemmat.
- Anonyymi
Sitä ei vielä tiedä, mitä ryssä tekee saatuaan vedettyä joukkojensa rippeet Hersonista. Voi losauttaa patoja tai likaisia pommeja, se porukka ei toisille jätä kuin kaaosta.
- Anonyymi
Jokohan Ukraina aikoo heittää sen likapommin, josta oli juttua?
- Anonyymi
Venäjä ja Putler on pelannut likaista peliä koko ajan.
- Anonyymi
Ryssän örkit laulavat nyt "viimeisen kerran katson Dniepriin, ennenkuin lähden täältä pois".
- Anonyymi
-jäljellä on nyt mulla muistoja vain, kellastuu lehdet syksyn puun
- Anonyymi
Ryssät lähtee kohta pötkimään Dnieprin itäpuoleltakin kotioppäin, ja Krimillä lähtee paatti toisena perään takaisin ryssiin kun Ukrainalaiset alkavat vyöryttämään
- Anonyymi
Liikekannallepanossa aseisiin kutsutut 300.000 ovat koulutuksessa. Keväällä sota saattaa saada uuden käänteen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Liikekannallepanossa aseisiin kutsutut 300.000 ovat koulutuksessa. Keväällä sota saattaa saada uuden käänteen.
Varmaan saavat hyvän koulutuksen puupyssyillä ja vankilakundien opastuksessa kun uutisoinnin mukaan suuri osa "parhaimmistoa" jo poistuneet ikkunoista hyppimällä tai autoilla kolaroiden.
- Anonyymi
Voi olla yllätyksiä luvassa Kiovan joukoille.
Vladilla kusiset paikat.
Vituiks menee operaatio mutta luovutus ei myöskään tule kysymykseen. Se olisi kasvojen menetys.
Taitaa Putin mennä ns päätyyn asti. No kyl se apina vielä häviää tämän.- Anonyymi
Venäjä siirtää kuulemma tuonne kokoajan lisää koulutetuimpia joukkoja samaanaikaan kun sieltä venäjän joukkoja pakenee "paniikissa".
Tosta saattaa tulla pahaa.... Anonyymi kirjoitti:
Venäjä siirtää kuulemma tuonne kokoajan lisää koulutetuimpia joukkoja samaanaikaan kun sieltä venäjän joukkoja pakenee "paniikissa".
Tosta saattaa tulla pahaa....Mitä tarkoitat tuolla? Putella panokset kovenee?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1946610Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto1065503Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT2743487Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1273473Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat872455Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku32155Läppärit kahviloissa
Aika omituista nykyään, että mennään ”trendikkäästi” tekemään lämppärillä töitä kahviloihin ja viedään moneksi tunniksi531903Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191896Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val631782- 1011447