Kerttu laihduttanut?

Anonyymi-ap

Kyösti on tässä pari päivää toipunut flunssasta, lähinnä televisiota katsellen. Nyt on menossa uutisten jälkeinen sää. Kerttu näyttäisi pudottaneen painoa! Kyösti ei muista nähneensä Kerttua noin hyvän näköisenä varmaan yli kymmeneen vuoteen. Viisari ei ole flunssan takia värähtänyt viime viikon jälkeen, mutta kyllähän noita Kertun tiukkoja housuja tuijottaessa Kyöstinkin housun etumus alkaa pullottaa! Namnam!

Vedonlyönnissä vihdoin eilen Päivän Trio nasahti, mutta sitä ennen ei moneen viikkoon osunut yhtään mikään. Varsinkin Liverpoolin pelit menevät vedonlyöntimielessä aina päin perärööriä. Kyösti häpeää huonoja vihjeitään, eikä aio enää vihjata ainakaan Poolin pelejä. Täytyy miettiä, josko MM-kisoja kehtaisi vihjata. Tuntuu vähän ikävältä katsella kisoja Qatarin ihmisoikeustilanteen takia, mutta onhan ne suosikkijoukkueiden matsit nähtävä. Lähinnä Kyösti seuraa Liverpoolin pelaajien matseja. Toivottavasti Alisson nousisi Brassien ykkösmokeksi. Brasseilla on tällä kertaa niin kovia ukkoja mukana, että vastustajan pitää olla tosi kova, jos meinaa voittaa.

Pienimmät mestaruuskertoimet ovat saaneet Brasilia, Argentiina, Ranska, Englanti ja Espanja. Kyösti ei tiedä tarkempia joukkuetietoja, eikä ole tutustunut ottelukaavioon, mutta ihan näin bärstuntumalta tuntuisi, että Espanjalla on alikerroin. Brasilian kerroin 5.00 tuntuisi melkeinpä pelikelpoiselta, mutta saa nyt nähdä, nykäiseekö Kyösti sitä vai nykäiseekö hän pelkästään Brassien yksittäisiä matseja.

Mikäköhän Ranskan tilanne on? Onko Benzema vielä mahtisonnivireessä? Löytyyhän heiltä Mbappe, joten maaleja tullee runsaasti. Ehkäpä unelmafinaali olisi Brasilia-Ranska, jonka Brassit voittaisivat, mieluiten ennen rankkareita?

tiedättekyllä

2

119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Toivottavasti Argentiina voittaa pitkästä aikaa MM-kisat. Voittihan ne viime vuonna copa american juurikin Brasiliaa vastaan. Joukkueessa kyllä laatua riittää kuten brasseillakin.

      Saksa ja Ranska on ihan pihalla tällä hetkellä. Englanti ei voita ikinä pelaamalla mitään kisoja. Arvallahan ne voitti sen 1968 vuoden MM-kullan.

      • Anonyymi

        Kun Veikkaus avasi noin viikko sitten voittajavedon 20.11. alkaviin MM-kisoihin, niin ensimmäisen vartin aikana joku lätkäisi kuudella eurolla betsit sisään. Meinasi aamukahvi mennä väärään kurkkuun, sillä kyseinen tietäjä iski minimipanoksen maajoukolle Hollanti, Ecuador, Meksiko, Etelä-Korea, Kamerun ja Qatar. Suuria yllätyksiä voi olla siis luvassa jo viikko ennen joulua.

        Sittemmin vaihtoa on kertynyt jo yli 6700 euron edestä ja alle kymmenen kertoimiin (eli eniten) on odotetusti taas pelattu Argentiina, Brasilia, Saksa ja Ranska. Sen sijaan Tunisiaan, Iraniin ja Saudi-Arabiaan ei kovinkaan moni usko.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      191
      11569
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      58
      5479
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      46
      2767
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      40
      2405
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1871
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      44
      1845
    7. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      29
      1704
    8. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      12
      1576
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      1486
    10. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      42
      1478
    Aihe