Päivän lehdessä kerrotaan miten lasten keilat ja pallotkin olivat Liehussa kelvanneet varkaalle. Terkkarissa on joka naulakossa laput että emme vastaa naulakkoon jätetyistä vaatteista. Lähteekö lieksalaisen mukaan kaikki mikä ei ole pultattu kiinni, ja kaikki mikä on pultattu kiinni irrotetaan pulttileikkureilla ja lähtee mukaan?
Onko Lieksassa varkaita?
Anonyymi-ap
1296
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Somaleita. Ne varastavat vielä laiskuuden lisäksi.
Kun Lieksan kantaväestöllä on romanitausta, niin heillä jakaantuu tavarat periaatteella.....minun ja meidän yhteiset tavarat.
Meni minne tahansa niin aina hattuhyllyllä on tilaa, on se kumma juttu.
Erään porukan hameenalle mahtuu taulutelevisot, lelut, mikroaaltouunit, astian ja pyykinpeukoneet sekä myös mopoautot, eikä tee tiukkaakaan.
Mahtuuko myös Jållulehti ja Boeing 747?🤔
Mahtuu molempia ainakin kaksi.😄
Onko rimpsuiita käynnyt varkaissa Liehussa cittarissa availi kemppariosastolla voidepurkkeja ja meikkejä likasi vaatteita Törröakka komensi ettei lehtiä lukea pitää iltasanomat iltalehdet jne. rimpsuiita ei saannut koskaa töitä kelpasi vaan kuntouttavaa työtoimintaa lihava lyhyt ruma ulkonäöltä naisen tyllerö näitä yhteiskunnasta syrjäytyneitä pitää saattavat varastaa ja myydä eteenpäin. saattaa vaikka Tukipisteellä löytyä varas kukaan ei tiedä tvaroita ei pidä jättää mihinkää valvomatta eikä istua kauppaliikkeiden eteisessä tuolit kuuluvat kauppareissulla käyville asiakkaille jouten kunto on huonontunut jotuvat odottamaa kyytiä
Samaa mieltä rimpsuiita on ruma törröakkakin katsoo rosvon näköiseksi cittarissa. taitaa niitä rosvoja löytyä vaikka tukipisteeltä varastettu tavara myydään rahoiksi ikävä kyllä Liehusta varastettu
Yksi rosvo pankajärvellä varasti kaiken minkä irti sai, jopa tukit pinosta. Rosvo lisänimeä kantaa edelleen .
Joku piltti saa joululahjaksi
Suomalainen tapahan on myös että varastetaan hautausmaalla kukat, koriste esineet ja kynttilät. Köyhimmät varastaa jopa hautakiviä ettei tarvitse itse ostaa.
Matut asialla taas Helsingissä! En olisi Lieksan varkaista niinkään huolissani.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/d2bdf826-c023-4dfa-959d-f7714e01fb83
Kukat ei paljoa maksa jos hautausmaalta varastetaan se on haudan häpäisyä