Koska Suomen tehtävä EU:ssa on ylläpitää luontoa jotta muut amaat voivat huoleta ylläpitää teollisuutta, Suomelle pitää maksaa siitä.
1950-luvulla luonnonvaraisia metsiä oli Keski-Euroopassa vähän tai ei ollenkaan. Teollisuus oli käytännössä saavuttanut jo nykytilansa ja puuta käytettiin lämmitämiseen ja energian tuotantoon enemmän kuin nyt.
Ennallistaminen 1950-luvulle tarkoittaa muualla kuin Suomessa sitä, että metsää voi kaataa surutta. 50-luvulla luonnonvaraiset metsät olivat EU:n isoissa valtoissa minimissään.
1950-luvulla luonnonvaraisia metsiä oli Keski-Euroopassa vähän tai ei ollenkaan. Teollisuus oli käytännössä saavuttanut jo nykytilansa ja puuta käytettiin lämmitämiseen ja energian tuotantoon enemmän kuin nyt.
Ennallistaminen 1950-luvulle tarkoittaa muualla kuin Suomessa sitä, että metsää voi kaataa surutta. 50-luvulla luonnonvaraiset metsät olivat EU:n isoissa valtoissa minimissään.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Suomen rooli eu:ssa on aina ollut maksumies, ei se koskaan muutu.
Meiltä loppuu rahat, jos ei saa kaataa metsää ja ruoka, jos ei saa viljellä.
Kynnyskysymys tuossa on päätäntävalta jota ei ole siirrettävissä ulkoiselle taholle. Näet se on maanpetos. Metsien suojelua voi tehdä Suomen hallinnon alaisuudessa kansallista asioita päättää Suomen eduskunta ei Eu.
Käsittämätöntä on että asiasta edes keskustellaan, sillä laki koskee myös kansanedustajiamme ja petokselliseen toimintaa osallistuminen on rangaistava teko ja rikoksena poliisi asia.
Ymmärrän kyllä että asioista on neuvoteltava ,mutta kaikista asioista ei vain neuvotella ja päätäntävallan siirto maan asioita on yksi sellainen. Jos siinä lähtee lipsumaan ,esitetään kymmenen hallintoon liittyvää vaatimusta ja joku menee kyllä läpi ennen pitkään. On siis asioita kuten maamme itsenäisyys jota ei neuvotella eikä siitä muuten ole edes politikoilla eduskunnassa ,eikä hallituksessa mandaattia neuvotella ,vallan ollessa heille vain lainattua ,kaudeksi kerrallaan.
Se olisikin näky kun myönnytys tehtäisiin ja Suomen pääministeriä ja kumppaneita vietäisiin vastuuseen ,kuin Isontalon Anttia.
Keskusta eli Kepuli puolue pettää aina . Nytkään ei toiminut lainkaan. Olis vieläki hiljaa jos ei niitä olisi herätetty niinku muita hallituspuolueita. Ruotsi on jo ollut 66a toiminut asian hyväxi...
Minä en ymmärrä tuota:
"Ruotsi on jo ollut 66a toiminut asian hyväxi..."
Ei tuommoisessa asiassa pitäisi joutua herättelemään. Henkilöt toimivat maan korkeimmassa lainsäädäntöelimessä joka linjaa lakiemme sisällön pohjautuen pitkälti perutuslakiin joka rajoitta tuossa suhteessa toimia. Miten ihmeessä tuollaisen seikan voi ohittaa vai toimiiko maan korkeimmassa lainsäädäntö elimessä lakeja säätäen edustajia joilla ei ole tuon taivaallista lain tuntemusta? Jos niin on ,miten he voivat arvioida asioita laillisuus pohjalta kun niitä viedään lakeihin? Ja tuo se jota eduskunnassamme pitkälti tehdään.