Mikäli Aaltoila on kieltäytynyt ehdokkuudesta, Liike Nyt:in kannattaisi ryhtyä ajamaan Hjallista presidenttiehdokkaaksi. Toinen vahva ehdokas olisi PS:n Leena Meri. Suomi tarvitsee jatkossakin rehellisen, ryvettymättömän ja suoraselkäisen presidentin. Ainoa huono asia olisi se, että molemmissa tapauksissa eduskunnasta vähenisi yksi luotettava ja osaava politiikko.
Hjallis Harkimosta tai Leena Merestä seuraava presidentti
Anonyymi-ap
4
122
Vastaukset
- Anonyymi
Mutta eihän sinun ehdokkaasi täytä mitään noista esittämistäsi ehdoista.
- Anonyymi
SIINÄ OLISI VAAN YKSI PAHA VIKA, KUIN SIPILÄSSÄ SIIRTÄISI ITSELLEEN KAIKKI SUOMEN RAHAT, MYISI KOKO SUOMEN VENÄLÄISILLE JA OSTAISI TAKAISI UMPIVELKAISET TUOTTAMATTOMAT SUOMALAISET, TOSIN MAKSETTUNA.
PRESIDENTIN TÄYTYY PYSTYÄ KUSEMAAN SEISAALTAAN. - Anonyymi
Kummassakin on ainesta suuriin tehtäviin.
- Anonyymi
Kun talvi tulee, niin Harkimo ja Meri pääsevät tekemään luovaa työtä eli pääsevät luomaan lunta kaduilta ja jalkakäytäviltä. Edellyttäen tietysti, että osaavat sellaista tehdä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1433129- 81727
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2221384Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701201- 441181
- 371051
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381032Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke133987- 47964
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.38918