olen läsnä hiljaa lähellä ja aina tukenasi, jos haluat että etäännyn niin hyväksyn senkin.
Eheydy rauhassa ilman odotuksia minun suunnaltani kultainen.
Eheydy rauhassa ilman odotuksia minun suunnaltani kultainen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Mitä surua?
Vain muutamia minuutteja välissä. Tämä voisi olla rakkaalta ystävältä, joka tuntee tilanteemme.
Tämä oli henkilölle jota perjantaina viimeksi näin, henkilölle joka etääntynyt hiljaisuuteen.
-ap
Hänen surunsa on ilmeisesti melko raskas, mikä voi aiheuttaa sen vetäytymisen kenties suojautumistapana? Sinulla vaikuttaa olevan rauhallisen luotettava suhtautuminen tilanteeseen. 23.42
Ohimennen Näit?
olen tässä yrittänyt keksiä parasta tapaa olla tukena, tajusin ettei ainakaan painostamalla saa mitään hyvää aikaiseksi.
Joten pysyttelen vain rauhallisesti lähellä tarvittaessa saatavilla tueksi.
-ap
Ehkei sinun tarvitse ottaa hänen surustaan niin suurta vastuuta, kuin saatat tehdä? Hän varmaan tuntee tilanteen hyvin ja on vain kenties tottunut elämässään suurimmilta osin käsittelemään yksin tunteensa mutta voit olla varma siitä, että hän arvostaa läsnäoloasi, en epäilisi sitä. Tuot mieleen kärsivällisen suojelijan, vaikka tilanne on sinunkin osaltasi ilmeisen vähintään yhtä raskas ja se, että toimisit vielä ns. "hoivaajana" voi tuntua hänestä raskaammalta siinä mielessä, että hän tuntisi vain lisäävänsä taakkaasi entisestään? Ehkä hän on seisonut omilla jaloillaan vain niin pitkään, ettei yhtäkkiä hoksaa levätä kalleimman olkapäälle. 00.14
kiitos huomiostasi.
-ap
Ole hyvä..... Jäi vähän vaikutelma, että... kuin et tuntisi tekeväsi tarpeeksi. 00.45
aikalailla juuri sitä pelkään.
-ap
Oletko varma, että se etääntyminen on merkki hylkäämisen tunteesta? No voi sen tietysti ymmärtää, jos toisesta ei kuulu mutta... parasta olisi, jos tapaisitte. Jos ei muuta, niin ainakin vähintään ystävyydestänne hän ei halua luopua. Uskon sen, koska eihän edes tälläkään kanavalla haluaisi kaikkea tuoda esiin. Jos tapaaminen ei kertakaikkisen onnistu, niin sitten... en tiedä. 01.04
Kyllä me toisiamme näemme.
Tarkoitin tuolla etääntymisellä lähinnä ettei halua mainita menetystään, muusta kyllä höpistään.
-ap
Olisipa hienoa, jos hän tulisi minua vastaan. Olisi vierellä, tukena. Tärkeintä olisi tietää, että hän oikeasti olisi halukas siihen. Piristäisi kummasti.
Kaunis viesti tuon kun saisi puhelimeen
Aloitus on törkeä
perusteluja?
Hei mieti vähän. Pelkkää valhetta
no niinhän tietenkin onkin.
Valhetta että vaivautuu hakeutumaan lähelle ja olemaan tukena.
Heh
Nii laittas viestii puhelimee et jos ikinä tuntuu et haluut seuraa vaikka ihan kahville
Nämä on kieltämättä aika eeppisiä nämä miehen fiktiiviset tarinat toisista ihmisistä ja suruteemalla leikittelyt
joillain saattaa olla tarvetta purkaa ajatuksia ja tunteita tänne ikäänkuin tuuleen huutaen, ja hakea myötäihmisten neuvoa tilanteeseen jossa ei aiemmin ole itse ollut.
Sinulla tosin taitaa vaan olla tarkoituksena mollata ja väheksyä muita ihmisiä, mitähän hyvää ja lämmintä tunnetta tuosta saat itse irti muuta kuin sontaa housuihisi?