Omatkaan eivät luota Putleriin

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/0d9d33d7-55b8-4274-9d10-6f89b4700b7e

Mitä tuumaa Luoma? Huonosti käy Vlad pojalle. Siinä voi käydä niin että sota tilassa häntä etsii sekä Nato että omat. Hitlerin kohtalo edessä. No sitä saa mitä tilluuttaa..
870
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kansalliskaarti pitää kansan kurissa.

Äänestä

Ja taas niitä sisäsiittoisten ja sotahullujen hörökorvabrittien ja paskajenkkien "uutisointeja".
Eihän meille muuta eikä muualta tarjotakaan, ja näitä esim. yle ja "arvostetut" sanomalehtemme esittää muka "totena"..

Propaganda oli varmaan ihan samanlaista 2.maailmansodan aikana, silloin oli äänessä natsi-saksa..
Ja erkkomedia (päskköc) esitti niitä "ehdottomana totuutena", julkaisten mm. "uutisia" tyyliin: "Venäjältä ovat pommit loppuneet, nyt he pudottelee jo maitopäniköitä" ja muuta ihan 150% 💩.
Nazeilla oli ihan oma propagandaministerikin
(Göbbels) pelkästään niissä hommissa, ja niinkuin varmaan muistatte historiasta, niin 24/7 aivopesu meni kyllä perille.

Tuo(kin) on 99,99% varmuudella täyttä ukrujen (ja hörökorvaterroristi brittien&paskajenkkien) propagandaa..

Kovin on yksipuolista uutisointia..

Äänestä
  • Aloittaja

    Entä Iivanan uutisointi. Venäjältä on menny sodassa pari samovaaria, ei muuta.

    Ja esim että Hersonista vetätyminen oli nerokasta sota strategiaa, ei muuta. Joopa joo. 😆

    Uskoo ken tahtoo..

    Äänestä

Tuotahan on kokoajan sanottu Putin ainoana rauhanmiehenä on se kaveri joka estää ukrainalaisten teloittamisen.
Muut vaatii täyttä liikekannalle panoa ja viimeisenkin ukrainalaisen tappamista.

Mitä tekee länsi tajuaako tukea Putinin politiikkaa...

Äänestä

Saakohan Putler voidellut kalsarit?

Äänestä

Nyt Putlerin pitää saada lisää rautaa rajalle ja uusi liikekannallepano!
Muuten ”ei sotaa toivoa voi venäläiset milloinkaan” porukka ole tyytyväinen, kun Ukrainan valloitus ja tuhoaminen ei taida toteutuakkaan täydellisesti!

Äänestä
  • Miksi islampaskalla aivopesty intersektionaalinen feministisuvakkien viherkommunisti hallituksemme on hiljaa, kun Irankin jo liittyi rintamaan….
    Vai ovatko nämä Taatelin sukulaiset väärän bändin islamisteja?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Timmyy kirjoitti:

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/0d9d33d7-55b8-4274-9d10-6f89b4700b7e

Mitä tuumaa Luoma? Huonosti käy Vlad pojalle. Siinä voi käydä niin että sota tilassa häntä etsii sekä Nato että omat. Hitlerin kohtalo edessä. No sitä saa mitä tilluuttaa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu