Saijan ja Kaukon kerrostalon pihoista tulee Parkanon hulevesi.

Anonyymi-ap

Saija ja kake saa porata putken pihojen alta Kirkkojärvelle onneksi kakella on rahaa?Ylikuormittavat jätevesipuhdistamon hulevesillään.

11

1220

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Juu ja vielä alamäkien pohjalla kaivo vetämässä kylän vedet puhdistamolle.

    • Anonyymi

      Maksattavat hulavedet asukkailla ja Parkanolaisilla nyten ei tykätä maksaa.

    • Anonyymi

      No maksakaa ny vaan ja äänestäkää ensi huhtikuussa eduskuntaan, koska ei köyhät muuta voi.

      • Anonyymi

        Alkaa hulevesien laskiat narahtamaan ja siihen putki linjaan jätevesimittari niin Alkaa kunta tienaamaan.


      • Anonyymi

        muuten ok mut parkanos on niin kateellista porukkaa ettei täältä kukaan pääse eduskuntaan.pienenpi kihniö mäkipää meni aikoinaan kevyesti läpi.mut siellä ollaan yhteen yhteenhiileen puhaltamas niinku pitää.täälä tuntuu jos saatais jotain aikaiseksi niin joku aina kusee siihen hiileen ettei vaan tapahdu kehitystä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        muuten ok mut parkanos on niin kateellista porukkaa ettei täältä kukaan pääse eduskuntaan.pienenpi kihniö mäkipää meni aikoinaan kevyesti läpi.mut siellä ollaan yhteen yhteenhiileen puhaltamas niinku pitää.täälä tuntuu jos saatais jotain aikaiseksi niin joku aina kusee siihen hiileen ettei vaan tapahdu kehitystä.

        Ei rosvon ja koijarin pidä päästäkään. Täysi roisto koko mies.


    • Anonyymi

      Meneekö se putki vielä kirkkojärven rannassa jossa lapset 44 vuotta sitten hyppivät sen päältä uimaan kai se jo puhki ruostunut ja sitä kautta tulee hulevesi kuormaa jätepuhdustamolle?

    • Anonyymi

      Kätevää ihmiset alkavat soittelemaan että kaivosta tulee savua jää kaikki väärinkäyttäjät kiinni hulevesistä...

    • Anonyymi

      Tuleekohan kihniön putkesta hulee.

    • Anonyymi

      Kihniön putkesta tulee kutsu käräjille

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      380
      2460
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      65
      1890
    3. 154
      1459
    4. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1287
    5. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      502
      1221
    6. Vastuunkantoa

      Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu
      Ähtäri
      48
      965
    7. Olen varattu

      Kihloissa ja menemme naimisiin. Anteeksi💔
      Ikävä
      90
      894
    8. Haluatko enää nähdä mua mies?

      Se on täysin sinusta kiinni.
      Ikävä
      71
      862
    9. Ruohonpolttoa Suomussalmella

      Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla
      Suomussalmi
      43
      845
    10. Alavuden Ähtärin kylä 1.1.2028

      Ketä saamme kiittää tästä?
      Ähtäri
      28
      833
    Aihe