Katettu sähkömopo (40kmh) on loistava väline

Anonyymi-ap

Sain halvalla tuollaisen ja autoilut on jäänyt vähiin,on se sen verran loistava menopeli.
Toimintamatkaksi on luvattu 50km mikä riittää minulla töihin, 25km, lataus siellä ja pääsee takaisin. Kaupat ja muut palvelut on 10 km päässä ja tällä hurauttaa sinne yhtä nopeasti kuin autolla. Työmatkalla saisi suurimman osan ajasta ajaa 80kmh mutta silti tällä menee vain 10 minuuttia kauemmin.
Kun lumet tulee niin en aio tällä ajaa töihin tien haastavuuden vuoksi. Olen aina pitänyt autoa idioottimaisena laitteena ja nyt se tuntuu vieläkin typerämmältä. Miksei osteta vain näitä kun kuitenkin 90% autoilijoista ajaa autoillaan yksin ilman matkustajaa? No jos matkat on hemmetin pitkiä niin eri asia. Enkä ole muuten seniori vaan 34 vuotias.

4

461

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olen aina pitänyt kaikenlaisia sähkömopoja idioottimaisina liikenteen hidastelijoina ja erittäin vaarallisina kulkupelinä kaiken ikäisille.

      • Anonyymi

        Jos on sallittu ajaa pyörätiellä/yhdistetyllä pyörätiellä ja jalkakäytävällä, niin eivät ainakaan siellä ajaessa silloin ajoradan liikennettä haittaa kovinkaan paljon. Haittaavatko sitten miten paljon pyöräilijöitä ja jalankulkijoita, niin se riippuu tuollaisen mopon kuskista.


    • Anonyymi

      Ne näkyy olevan pirun kallita!

    • Anonyymi

      Kyllä vaan ja harkinnut omaan liiikkumiseen tämmöistä sähkö koppia. Työmatkat alta 30km edestakas sahaamista 60kmh rajoitus joten täysin yhtä nopea kuin auto ja tuo matka ei ole edes jokapäivä vaan vähemmän. Polkupyörä ei ole nyt vaihtoehto kun joskus pikku tavaraa mukana. Osassa ei ole edes vakuutusta lusäkustannuksena. Mopoautoa en kuitenkaan vaan sähköaparaatin. Typerää ajella autolla pikkumatkoja. Eläkkeeseen vielä kymmenkuntavuotta . Vielä en ole edes versiota kattonut vaan sulatellut asiaa. On ne hintavia mutta maksavat pikkuhiljaa itseään takaisin jos kunnossa pysyy.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      131
      10001
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      71
      3528
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      90
      2827
    4. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      68
      1445
    5. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      316
      1355
    6. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      34
      1329
    7. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      252
      1244
    8. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      136
      1212
    9. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      112
      1186
    10. Toivon sulle silti hyvää

      Väärinkäsityksiä tapahtuu, mutta nyt on uusi vuosi ja uudet kujeet.
      Ikävä
      49
      1150
    Aihe