Tornio Panimo Hiutale Winter Ale

Anonyymi-ap

Testissä oli itselläni Hiutale Winter Ale
https://tornionpanimo.fi/hiutale-winter-ale/

Täytyy todeta seuraavat. Harvinaisen mitäänsanomaton Olut Tornion Panimolta. Helppojuotava, makua omaan makuuni mauttomasti.
Ostaisinko toista kertaa: en
Josinkontoista kertaa: Kyllä, jos parempaa ei ole tarjolla "ilmaiseksi".

TUOMIO: Hiutale Winter Ale on hintaansa nähden kallis janojuoma, ei mikään nautiskelu Olut. Plussaa annettava siitä, että vaniljan maku erottui selvästi. Valitse mieluummin vaikka Peroni (parempi hinta + maukkaampi maku)

Lopuksi on todettava. Tällaisten turhien oluiden sijaan saisivat tuoda pysyvään valikoimaan takaisin Meri-Lappi Gose ja Hermann Golden Pils. Näissä oluissa oli sentään ruunsaasti makua ja Meri-Lappi Gose erosi selkeästi massasta. Erinomaisia tuotteita korvattu tuotteilla, joita ei toivoisi laatupanimona tunnetuksi tulleen valikoimasta löytyvän.

1

259

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja jonku mielestä se Gose on mautonta paskaa. Aistimme on kuin persereiät, omat.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      317
      8133
    2. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      99
      6379
    3. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      174
      3683
    4. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      72
      2529
    5. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      40
      2450
    6. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      45
      2263
    7. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      22
      2176
    8. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      196
      2024
    9. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      89
      1927
    10. Olet kiva

      Olet kiva :)
      Ikävä
      48
      1585
    Aihe