Suomen nuorison huumekuolemat ovat räjähdysmäisesti lisääntyneet, sanoo tekstiteeveen uutiset.
Soten lässynlässyt vuotaa että asialle pitäisi tehdä
jotain. Ei pidä.
Sitä narkit haluaa ja sitä ne tekee. Luonto hoitaa ongelman itse, mitä siihen puuttumaan.
Näin kaikki ovat tyytyväisiä.
,
.
Suomen huumekuolemat
2
342
Vastaukset
- Anonyymi
Etenkin nuorten ( toki vanhempienkin ) huumekuolemat taitavat olla turhan usein vahinkoja.
Menee monet eri aineet sekaisin, kun ei ole ymmärrystä miten mikäkin yhdessä vaikuttaa, mitä ne saa aikaiseksi.
Toki yksikään huumausaine ei ole hyvä juttu, saati sitten monen eri aineen sekoitukset.
Nuorilla on räjähdysmäisesti kasvaneet omat elämänhallinnan ongelmat.
Lähinnä pitäisi keksiä keinoja siihen, mikä saisi nuoret pysymään erossa kaikenmaailman aineista.
Mitkä tekijät johtavat siihen, että täytyy saada " äly ämpäriin " ?
Yksikin kuolema on turha kuolema, ja harva sitä omalle kohdalleen haluaa, edes aineilla, tai ilman.- Anonyymi
Äly-ämpäri on nimitys yhdelle kannabiksen käyttötavalle. Kannabikseen ei ole kuollut yksikään käyttäjä. Suomessa yleisin kuolemaan johtanut on kolmen aineen coktaili. Opiaatteja, rauhoittavia ja alkoholia.
Suomen huumevalistus painottuu kannabikseen vaikka kovista huumeista on suurimmat haitat. Hölmölän huumepolitiikkaa käytännössä. Puututaan vääriin asioihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol5722244Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis4081826Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H221650Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe641428JM lukkoliike
Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran191216- 571134
- 1201129
Pankin avajaiset
Osuuspankin uuden toimitilan viralliset avajaiset vetävät väkeä. Kyllä oli outo nauhan leikkaus, kun leikkaajat pyllisti16898Helena Ahti-Hallberg uudessa elämäntilanteessa - Paljastaa eläkehaaveestaan Espanjassa: "Mä.."
Oi, kuulostaa ihanalta eläkepäivillä! Helena Ahti-Hallberg on ostanut kakkoskodin Espanjasta ja hänellä on puolisonsa ka13878Miten kesäsi meni?
Oletko tyytyväinen siihen? Oliko kaivattusi mielessäsi? Lähennyitkö vai etäännyitkö hänen kanssaan?66833