Kuuntelin aamulla radiosta kun paikallinen vasuri jalkapalloilija hurskasteli taas kerran jälkikäteen jalkapallo mm-kisoista. Pitää tehdä niin, pitää tehdä näin.. Jos Furuholm on noin viisas, niin miksi ei puuttunut paikanpäällä rakennusaikana
ongelmiin.
Kaikki mitä sanoi on niin jälkijättöistä hurskastelua, että oikein oksettaa.. Aion katsoa kisat kuten ennenkin eikä edelliset kisat ole olleet suuri poikkeus. Maailma vain on semmoinen että vääryyksiä tapahtuu..
ongelmiin.
Kaikki mitä sanoi on niin jälkijättöistä hurskastelua, että oikein oksettaa.. Aion katsoa kisat kuten ennenkin eikä edelliset kisat ole olleet suuri poikkeus. Maailma vain on semmoinen että vääryyksiä tapahtuu..
Vastaukset 6
Vanhimmat
Qatarilaismies pamautti tv-kameroiden edessä oksettavan kommentin naisista – vertasi karamelleihin: ”Ei voi tietää, onko joku koskenut siihen”
Saksalaiskanava ZDF taltioi jalkapallon MM-kisojen kynnyksellä käydyn keskustelun.
Miehet katsovat jalkapalloa ja keskustelevat siinä samalla myös muista aiheista.
Puheen lomassa Salman nostaa esiin, että naisten on peitettävä kasvonsa julkisilla paikoilla. Kun toimittaja tiedustelee, miksi, eräällä Salmanin ystävällä on vastaus valmiina:
– Mieti, että sinulla on edessäsi karkki ilman papereita. Et voi tietää, onko joku koskenut siihen tai puraissut sitä. Sitten sinulla on toinen, joka on vielä kääreissä. Kumman ottaisit mieluummin? qatarilaismies kysyy toimittajalta rinnastaen karamellin naiseen.
Kun puhe siirtyy naisten oikeuksiin, toinen Salmanin ystävä haluaa jakaa näkemyksensä.
– Mikä voisi olla naisella parempaa kuin pysyä sisällä ja nauttia isänsä suomista varoista? Miksi naisen pitäisi lähteä kodin ulkopuolelle? Mikä järki on luopua miehen rahoista, hoivasta ja rakkaudesta? hän kyselee.
Lopulta saksalaistoimittaja kysyy mieheltä, mitä tapahtuu, jos nainen haluaa elää samanlaista elämää kuin tämä.
– Sitten hän voi tehdä niin, qatarilaismies vastasi.
Khalid Salman on aiemmin muun muassa kutsunut homoseksuaalisuutta ”mielenviaksi”.
Tietääkseni Ville Tavio kävi paikanpäällä ja totesi , ettei ole mitään huomautettavaa.
Vihervasemmisto tekee urheilustakin politiikka, sitä ei Perussuomalaiset hyväksy.
Oli muitakin perussuomalaisia mukana Tavion johtamassa tarkastusryhmässä
Oatarin kuningashuoneen prinssit olivat ystävällisiä la anteliaita.
Joopa joo. Demareiden Skinnari ehti jo käymään ennen Taviota, joten trollasit turhaan....
Kyllä paikka kelpaa kaikille joukkueille jotka kisoihin ovat päässeet. Kelpasi kisat Kiinassakin ja monessa muissakin maissa jotka sortavat ihmisoikeuksia. Turhaa käsienpesua ja kaksinaismoralismia. Vientikauppaa tehdään yhtälailla, joten turha taivastella...