Helsingin keskustan talouden edellytykset tuhotaan autovihalla

Anonyymi-ap

Näen todennäköisenä sen että Helsingin keskusta vaikeuttamalla autoliikennettä muuttuu Kallion kaltaiseksi paikaksi, jossa pubit ja homobaarit valloittavat nykyiset tyhjät katutilat (kuten Aleksanterin kadulla). Samoin hieromolaitokset saapuvat palvelemaan keskustan asukkaita. Uusia piritoreja syntyy sinne tänne. Ja niitten perässä tietenkin piikityshuoneet. Asuntojen kysyntä keskustassa laskee voimakkaasti alueen maineen kärsiessä ja yritykset siirtyvät enenevässä määrin Espooseen, Vantaalle ja muualle pääkaupunkiseudulle.

Tätä on white-flight-ilmiö. Monien maailman pääkaupunkien keskusta on slummi, jossa asuu maahanmuuttajia ja rikollisia. Tämä tulee tapahtumaan Helsingissäkin ja sen suurin ajava voima on palava autoviha joka tarkoittaa palavaa talousvihaa. Mutta ilmeisesti tätä suurin osa helsinkiläisistä haluaa. Vaaleissa on valittu porukka joka taistelee omaa pyhää sotaansa autoja ja valkoisia heteromiehiä vastaan keskustassa.

19

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vihreät tuhoavat Helsingin

      • Anonyymi

        ja porvarien ahneudella- kokoomus rahastaa joka tyhjästä läntistä nykyään parkkimaksua?

        kaksi stalinisti-puoluetta kun on vallassa- vihreät ja kokoomus niin siinä on kansa maksumiehenä ja alistettuna?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        ja porvarien ahneudella- kokoomus rahastaa joka tyhjästä läntistä nykyään parkkimaksua?

        kaksi stalinisti-puoluetta kun on vallassa- vihreät ja kokoomus niin siinä on kansa maksumiehenä ja alistettuna?

        Helsingin kaupungin ylijäämä 800 miljoonaa euroa-

        minne menivät-menevät-

        eikö kukaan tiedä?????????????????????????????????


      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Paskasakki väärinkäyttää demokratiaa.

      • Anonyymi

        rikkaat eliitti autioittaa keskustaa- kuten isoissa kaupungeissa- joissa alueet virasto-alueita jotka äisin tyhjillään-

        ajavat "alempaa kansaa" esikaupunkiin ja lähiöihin?


    • Anonyymi

      Kohti viherpiipertäjien unelmaa menossa. Savimajakylä ilman sähköa ja autoja on tavoite. Ihan hyvä alku.

      • Anonyymi

        Vihreät sotii autoja ja liike-elämää vastaan-

        Kokoomusporvarit sotii itäromujen jne. oleilua vastaan Helsingissä-

        - ja molemmat haluaa poistaa suomalaiset köyhälistö työväenluokan Helsingistä radanvarteen.


    • Anonyymi

      Voi, voi. Piritori EI ole Kalliossa. Edes perusasioita ei tunneta, mutta ollaan niin tietäväisiä.

      • Anonyymi

        Aloittaja ei ole stadilainen vaan joku bönde


      • Anonyymi

        Kurvi ja Hämeentie vasta pilattiinkin vasemmistovihreiden tökeröillä ratkaisuilla.


    • Anonyymi

      Helsinkiä aletaan muuttaa Venetsiaksi. Kadut auki ja vesiputket halki.

    • Anonyymi

      Miksi keskustassa pitäisi olla palveluja muille kuin keskustassa asuville? Palvelujen keskittäminen on vienyt palvelut monesta paikasta ja lisännyt turhaa liikennettä.

      • Anonyymi

        Kantamallako kuljetat ostokset ratikassa tai bussissa.


    • Kuka edes haluaas asua siellä missä 3/4 ihmisistä on neekereitä?

    • Anonyymi

      No minkäs takia helsinkiläiset ovat äänestäneet kaiken maailman vihreät valtuustoon! Sitä saa mitä tilaa!

    • Anonyymi

      Keskusta muuttuu päätösten vuoksi ja taustavoimien vaikutuksella rikollisjengien hallitsemaksi "päihde ja nautinto keskukseksi" kuten Kallio jo alkaa olla. Tuossa ei sinänsä mitään ihmeelistä kun vihreä huume pervoiluintoinen puolue johtaa kaupunkia sosilistien kanssa, korruptio on saanut valtaa siitä kertoo kokaiinin määrä jätevesissä, huumekauppa kasvattaa viihdekaupunkeja näin aina huumetutkijat kertoo lasitornien määrän korreloivan aiheesta. Noh, paskalla on tekijänsä ja vituksihan Suomi menikin ja nopsaan, kiitoksia sinne valtaan.

    • Anonyymi

      Kaupunki varataan vain kaupungissa asuvien käyttöön .

    • Anonyymi

      Oma auto ja sen mukanaan tuomat edut ovat todella monelle tavalliselle suomalaisella paitsi arkielämää elämää helpottava kulkuvälinen niin myös turvallisuuden ja vapauden symboli. Äärivihreät tunnetusti vihaavat tavallisen ihmisten vapautta joten tuo symboli halutaan nyt tuhota.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      37
      2736
    2. Miten kaivattusi teki sinuun lähtemättömän vaikutuksen?

      Minulla kävi niin, että hän laittoi ruokaa, kun olin nälkäinen. Tie miehen sydämeen käy vatsan kautta.
      Ikävä
      89
      1174
    3. Alkon myynti putosi kesäkuussa 10 prosenttia

      Niin se hallitus tuhoaa valtion verokertymää ylisuurella alkoholiverolla, kun kansalaiset hankkivat juomansa ulkomailta.
      Maailman menoa
      127
      979
    4. Oliko mies vetäytyminen

      Toimiva veto? Miten meille kävi. Ei hyvin ja mahdottomalta tuntuu tilanne nyt.
      Ikävä
      60
      950
    5. Mitä söitte Hänen kanssaan yhdessä viimeksi?

      Tällainen vihjeketju:)
      Ikävä
      66
      907
    6. Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää

      Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos
      76
      868
    7. Oon tässä pohtinut että se nainen

      Ei sovi sulle. Ihmetyttää mitä näet hänessä. Mieheltä miehelle
      Ikävä
      70
      815
    8. EU:lta tyly ratkaisu Temulle

      On se hyvä, että EU on vihdoin ja viimein puuttunut noiden Kiinan krääsän kauppiaiden toimintaan. https://www.is.fi/ta
      Maailman menoa
      99
      812
    9. Nainen on ihana

      ilta-päivää tosi söpölle naiselle 🤗😘☺ Jos saisin sinut nainen oisin onnellisin mies Etpäs tiedäkään keneltä tämä on?
      Ikävä
      25
      718
    10. Hallinto-oikeus kumosi valtuuston päätöksiä

      Teksti-tv kertoo, että valtuuston päätöksentekoon on osallistunut varavaltuutettu jolla ei ollut oikeutta osallistua. Mi
      Ähtäri
      30
      684
    Aihe